Zamość: Zderzenie Hondy z ciężarówką na ul. Dzieci Zamojszczyzny

0
964
Fot. Policja Zamość

27-letni kierujący samochodem osobowym marki Honda został przewieziony do szpitala po tym jak jego auto zderzyło się z ciężarówką. Do wypadku doszło na ul. Dzieci Zamojszczyzny. Szczegółowy przebieg zdarzenia wyjaśniają policjanci.

Do wypadku doszło wczoraj po godzinie 7:00 w Zamościu na ul. Dzieci Zamojszczyzny. Jak wstępnie ustalili policjanci 27-letni mieszkaniec Zamościa, który kierował samochodem marki Honda nagle zauważył, że jadący przed nim kierujący samochodem ciężarowym marki Daf z naczepą ma włączony lewy kierunkowskaz. 27-latek chcąc uniknąć zderzenia rozpoczął manewr hamowania, kiedy zorientował się, że nie zdąży wyhamować postanowił spróbować wyprzedzić ciężarówkę z prawej strony. Jednak nie uniknął zderzenia.

Do szpitala z obrażeniami ciała został przewieziony kierujący hondą. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że zarówno kierowca hondy, jak i 29-letni kierujący samochodem ciężarowym byli trzeźwi.

Policjanci z zamojskiej komendy wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku i apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Pamiętajmy, że poruszając się z prędkością dostosowaną do zmieniających się na drodze warunków pozwoli nam zminimalizować ryzyko wystąpienia tragicznych w skutkach zdarzeń. Poruszając się wolniej dajemy sobie czas na bezpieczną i przemyślaną reakcje na zagrożenie, które nagle może wystąpić na naszej drodze.

źródło: Policja Zamość

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments