Pijana matka wiozła autem małe dziecko

0
617
Fot. policja

Ogromną nieodpowiedzialnością wykazała się 42-latka, która mając prawie 1,5 promila alkoholu, wiozła samochodem swoją 3-letnią córkę. Pijana matka została zatrzymana przez policjantów wczoraj w Biłgoraju. Dziecko spało w foteliku bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Teraz o dalszym losie kobiety zdecyduje sąd rodzinny.

Policjanci zatrzymali samochód m-ki Renault, którym kierowała 42-letnia mieszkanka Biłgoraja, od której czuć było alkohol. Oprócz niej w samochodzie znajdowało się dziecko. 3-letnia dziewczynka spała w foteliku bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W samochodzie znajdowały się puste butelki po alkoholu. Policjanci zatrzymali należący do kobiety blankiet prawa jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu, którym kierowała z uwagi na bark aktualnych badań technicznych. – informuje mł. asp. Joanna Klimek, rzecznik prasowy biłgorajskiej policji

Badanie alkomatem przeprowadzone przez policjantów wykazało u niej prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dziecko trafiło pod opiekę rodziny.

Kwestię właściwego sprawowania obowiązków opiekuńczo – wychowawczych nad małoletnim dzieckiem przez nietrzeźwą matkę zbada Sąd Rodzinny, który zdecyduje o jaj dalszym losie. Ponadto kobieta odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments