Zamość: Dzień bez samochodu. Za darmo pojedziemy autobusem i wypożyczymy rower

2
935
GAIA

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (16-22 września). W tym roku tematem przewodnim jest „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy”. Miasto Zamość po raz kolejny włącza się w akcję promującą ekologiczne formy mobilności.

Organizowanym w całej Polsce wydarzeniom, towarzyszy hasło „Chodź z nami!”, które ma zachęcać do podejmowania różnego rodzaju aktywności ruchowej. Kulminacyjnym momentem w trakcie ETZT jest Dzień bez samochodu, w tym roku przypadający na niedzielę 22 września.

Tego dnia w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej będzie można bezpłatnie wypożyczyć rower. Wypożyczalnia rowerów znajduje się w punktach informacji turystycznej na parterze ratusza (Rynek Wielki 13) i w Lunecie przy ul. ul. Łukasińskiego 2 E. Zachęcamy do skorzystania z propozycji, miejskie ścieżki rowerowe czekają!

Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o. o. w Zamościu włączając się w kampanię, ogłasza 22 września dniem bezpłatnych przejazdów dla osób, które w momencie kontroli biletów, okażą dowód rejestracyjny pojazdu (samochodu, motocykla) zarejestrowanego na swoje nazwisko, a także dokument potwierdzający tożsamość.

Zamojski Urząd Miasta zachęca do skorzystania propozycji i pozostawienia auta na parkingu. „Wspólnie zadbajmy o środowisko!” – apeluje magistrat.

źródło: UM Zamość

 

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zamościanin

Czyli ja się przejadę za darmo, ale już moje dzieci nie bo nie będą mieli dowodów rejestracyjnych samochodów zarejestrowanych na nich, moja żona może skorzystać z tego samego dowodu co ja skoro jest współwłaścicielem? Czy ja jadę autobusem a oni za mną albo przede mna samochodem?

Piotruś

Świetny pomysł, tylko co z resztą mojej Rodziny ???????? —mają iść piechotą , czy może ja pojadę autobusem a reszta Rodziny samochodem? Byłoby super, gdybym mógł z całą Rodziną przejechać autobusem bezpłatnie – np. Pokazując karty dużej rodziny (jako dowód, że to moja rodzina, chociaż….. – znając kanarów – i tak by się pewnie czegoś przyczepili, albo zaczęliby policję wzywać i tak to niedziela by się mogła skończyć, więc k. i tak pozostaje samochód…)