GAIA

Skrzyżowanie ulic Lubelskiej, Piłsudskiego, Wiejskiej i Wojska Polskiego to jedno z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w Zamościu. Ulica Lubelska jest jedną z głównych ulic wylotowych z miasta, w godzinach szczytu tworzą się tam korki. Na skrzyżowaniu tym często dochodzi też do kolizji i wypadków. W związku z tym Miasto zdecydowało o jego przebudowie.

Funkcjonujące obecnie w zbiegu ulic Lubelskiej, Piłsudskiego, Wiejskiej i Wojska Polskiego skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną zostanie przekształcone w rondo. Przebudowa skrzyżowania zostanie zrealizowana w ramach planowanego remontu ulicy Lubelskiej. – informuje Marcin Nowak, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu.

Jego zdaniem rozwiązanie to wpłynie na poprawę przepustowości i wzrost bezpieczeństwa w tym punkcie miasta.

Przebudowa ulicy Lubelskiej, na którą Miasto Zamość otrzymało unijne dofinansowanie, ruszyć ma w przyszłym roku.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji powstaną też nowoczesne przystanki oraz ławki [Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ].

dsc 6827 W Zamościu powstanie nowe rondo

- reklama-
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafal

Super! Dobrze widziec, jak Zamość poprawia swoją infrastrukturę, oby tak dalej!

Mieszkaniec

Rondo Kilińskiego Legionów też by się przydało

jan

zabiorą możliwość zdawania prawa jazdy same ronda…

K
Reply to  jan

Ha. W Biłgoraju razem z budową obwodnicy i utworzeniu kilku rond, powstał też WORD i od tamtej pory jest tam możliwość zdawania egzaminów.

jan

kolo 2 lo masakra – tu jest ok

k
Reply to  jan

Zgadzam się w 100%. Tutaj nie ma potrzeby przebudowy

franek
Reply to  jan

rondo jak najbardziej potrzebne na pilsudskiego, ale racja kolo 2 lo jest konieczna zmiana rozwiazania

K

A gdzie obiecywana sygnalizacja na skrzyżowaniu Okrzei i Piłsudskiego?

Bambu

Zupełnie bez sensu pomysł. Marnowanie funduszy. Jest skrzyżowanie, które jest wydolne I nie ma większych utrudnień w ruchu. Przeciwnie do innych ulic w mieście… Niestety w tym mieście umiejętności jazdy przez ronda nie są wiodące u kierowców

88

Najpierw nauczcie buraków jeździć po rundach dwupasmowych, dopiero je budujcie

Bob
Reply to  88

Buraki nie lubią rond, LZA to wręcz przeciwnicy takich rozwiązań, które zobaczcie w Kalinowicach jakie korki a o rondzie nawet nie pomyślą żeby usprawnić ruch.

Egon

W wystarczyłoby zmienić na sygnalizacje bezkolizyjna tak jak koło starego szpitala. Ale nie lepiej wydawać kasę na coś co będzie tworzyć korki.. brawo …..

Tom
Reply to  Egon

A od kiedy rondo tworzy korki?

Jls

Jeszcze tę ruderę przy samej ulicy powinni rozwalić albo wyremontować, dobra wizytówka miasta, kto wjeżdża, staje na pierwszych światłach i ogląda jakie piękne miasto odwiedził. Nie dokonczona budowa od 20 lat tuż za nią to druga historia. Gdzie jest nadzór budowlany? Przecież pozwolenie na budowę ma określony termin i ktoś powinien dopilnować żeby inwestor to dokończył albo rozebrał.

Emil

Będę robić rondo aby nie było korków… Hahaha .Czy tam mają nierówno pod sufitem ? Dopiero po wybudowaniu rada będą tam korki…. Wystarczy aby jakiś z tych mądrych urzędników pojechał na rado na obwodnicy z wylotem na Hrubieszow po godzinie 15 i zobaczył co tam się dzieje, może to da mu do myślenia. Tam w godzinach szczytu to zaczyna się chaos brak możliwości bezpiecznego wskoczenia na rondo tylko wymuszanie wjazdu bo inaczej będziecie stać do nieskończoności….. Gratulacje za takie durne pomysły….

Motorzysta
Reply to  Emil

To fakt, LZA nie potrafią się znaleźć i albo stają bez sensu przed pustym rondem jakby tam stóp był albo wymuszają czy zajeżdżajă drogę nie wiedząc którym pasem jechać. Ale to chyba dobrze bo im trudniej w mieście to mniej ich będzie przyjezdzać

Kierowca bombowca

Ja jeżdżę wiele razy dziennie tamtędy ale korków nie widziałem nigdy, więc jeśli światła dają radę to rondo tym bardziej się sprawdzi, ma też swoje zalety, nie trzeba niepotrzebnie stać i czekać na zmianę świateł jak nikt nie jedzie z innych kierunków a przede wszystkim ro do zmusza do zwolnienia do rozsądnej prędkości, ostudzi zapędy wiejskiej młodzieży, która w tym miejscu widząc z daleka zielone często pędzi grubo ponad 100km/h swoimi starymi gruchotami, chodzi mi o te stare beemki i inne rupiecie spod parku czy hopstopa. Mistrzowie prostej na rondzie będą zmuszeni zwolnić żeby te wehikuł nie rozlecialy się.

LZA

To prawa – kierowcy często nie potrafią należycie poruszać się na rondach, ale im rond więcej, tym więcej praktyki, to i poruszać się w końcu nauczą 😉 Rondo jak najbardziej na +

P

W koncu to uczynią ta krzyżowa to masakra