reklamakasastefczyka sepator provident sepator yamahaszkola sepator

W ramach planowanej przebudowy ulicy Lubelskiej od skrzyżowania z ul. Graniczną do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego powstaną nowoczesne przystanki oraz ławki, które zostały zaprojektowane wyłącznie z myślą identyfikacji Miasta Zamość z obiektami użyteczności publicznej.

Wspomniane przystanki swoją konstrukcją nawiązują bezpośrednio do loga „Zamość Twierdza otwarta”, tworząc tym samym spójną całość przekazu wizerunkowego miasta.

Przystanek zostanie wykonany ze stalowej konstrukcji kratowej poszytej płytami kompozytowymi wraz z szybą ze szkła hartowanego laminowanego VSG ESG 2x 88,2 mm. Przystanek zostanie wyposażony w wewnętrzne oświetlenie oraz podświetlenie numeru przystanku.

Dodatkowym udogodnieniem jakie projektant przewidział jest zastosowanie elektronicznej tablicy informacyjnej, która na bieżąco będzie wyświetlała rozkłady jazdy autobusów. W ramach inwestycji projektant zaprojektował również ławki, które bezpośrednio nawiązują do projektowanych przystanków, tak aby wszystko tworzyło jedną spójną całość.

 

 

Ławki zostaną wykonane z laminatu na bazie żywicy poliestrowej i epoksydowej, zbrojonej włóknem szklanym. Projektowane ławki zostaną wykonane z materiału niepalnego oraz odpornego na UV. W jednym zestawie znajdują się trzy ławki o poszczególnych charakterystykach: ławka koloru czerwonego o wysokości 45cm i szerokości siedziska 45cm, ławka  koloru o wysokości 35cm i szerokości siedziska 35cm oraz ławka koloru o wysokości 27cm u szerokości siedziska 27cm.

Projektantem przystanków oraz ławek jest Pan Damian Łokaj, który z ramienia firmy MaKo Consulting wykonał opracowanie mające na celu stworzenie nowej wizytówki Miasta Zamość. 

źródło: Mako Consulting

Reklama

24 KOMENTARZE

  1. Ja pamiętam stare przystani może nie były ładne ale chronily przed deszczem, słońcem teraz są jakieś szklarnie ani od słońca ani od deszczu nie wspomnę o tym że starszym ludziom nawet na ławkę źle wskoczyć…. Masakra jakaś znowu będą zmieniać haha na co teraz? Pokazowka jak wszystko w mieście kto tym zarządza ścieżki z kamienia droga z kostki ludzie władzy to wszystko powinno być praktyczne a nie tylko ładne, latarnie też jak z Oswiecimia (nie obrażają tego miejsca) ehhh Zamość perła Renesansu

  2. Co się tak kłócicie o te przystanki, forma odważna, w biało-czerwonych barwach i można sobie usiąść na Zetce. Niech będzie coś nowego, na miarę czasów, a najważniejsza rzeczą w tym projekcie jest tablica elektroniczna z aktualnie najbliższym autobusem. Problem jest w samym MZK które nie słucha ludzi, tylko prowadzi autobusy jak chce. Ja bym zmienił rozkład jazdy autobusów, żeby z rana było więcej i co 20 minut. Rozkład tragiczny, z Partyzantów (ZDK) na Kilińskiego nie da się zdążyć na ósmą. 9-ka z Partyzantów(ZDK) na przystanek koło Budmatu na Kilińskiego jedzie 25 minut. Trasa jest poprowadzona tragicznie i z rana pakuje się w korek przez Peowiaków, Piłsudskiego i wjeżdża koło przychodni Kilińskiego. Zalicza po drodze wszystkie możliwe światła. Miałem wrażenie, że z jakiejś karuzeli wysiadłem. Po g.15.00 z Sitanca autobus jest co połtora godIny. Bez samochodu nigdzie nie da się zdążyć. Władza cieszy nas błyskotkami, a gdzie Filharmonia, tak szmnie zapowiadana?

  3. Wygląda naprawdę intersująco, tylko myślę żę nie postoi to zbyt długo w stanie idealnym. Na bank pojawią się ludzie którzy to zepsują czy też zamalują lakierem

  4. ludzie to dziwaki wiecznie z niczego nie zadowolone !!!!problem bo sie nie ma gdzie schronic ,albo ze komus kur,,,,a ptaki przeszkadzaja !!!!no patologia w tym zmc dla was to nic nie jest praktycznie wies zascianek itd urodzilo to sie w chlewie i tak pasuje !!!!

  5. A te przystanki będą sprzątane czy brudne jak wszystkie pozostałe w Zamościu. Przystanki to niestety nie wyjątek cały Zamość jest brudny : zaśmiecony , zarośnięty. Brak tu gospodarza, króluje urzędnicze chamstwo i disco-polo

    • Wszystko musi pasować do starówki ludzie Zamosc to nie tylko starówka przystanek jest jak rzeźba i na pewno jak powstana staną się faktem medialnym który dodatkowo miasto wypromuje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here