W ramach planowanej przebudowy ulicy Lubelskiej od skrzyżowania z ul. Graniczną do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego powstaną nowoczesne przystanki oraz ławki, które zostały zaprojektowane wyłącznie z myślą identyfikacji Miasta Zamość z obiektami użyteczności publicznej.

Wspomniane przystanki swoją konstrukcją nawiązują bezpośrednio do loga „Zamość Twierdza otwarta”, tworząc tym samym spójną całość przekazu wizerunkowego miasta.

Przystanek zostanie wykonany ze stalowej konstrukcji kratowej poszytej płytami kompozytowymi wraz z szybą ze szkła hartowanego laminowanego VSG ESG 2x 88,2 mm. Przystanek zostanie wyposażony w wewnętrzne oświetlenie oraz podświetlenie numeru przystanku.

Dodatkowym udogodnieniem jakie projektant przewidział jest zastosowanie elektronicznej tablicy informacyjnej, która na bieżąco będzie wyświetlała rozkłady jazdy autobusów. W ramach inwestycji projektant zaprojektował również ławki, które bezpośrednio nawiązują do projektowanych przystanków, tak aby wszystko tworzyło jedną spójną całość.

 

 

Ławki zostaną wykonane z laminatu na bazie żywicy poliestrowej i epoksydowej, zbrojonej włóknem szklanym. Projektowane ławki zostaną wykonane z materiału niepalnego oraz odpornego na UV. W jednym zestawie znajdują się trzy ławki o poszczególnych charakterystykach: ławka koloru czerwonego o wysokości 45cm i szerokości siedziska 45cm, ławka  koloru o wysokości 35cm i szerokości siedziska 35cm oraz ławka koloru o wysokości 27cm u szerokości siedziska 27cm.

Projektantem przystanków oraz ławek jest Pan Damian Łokaj, który z ramienia firmy MaKo Consulting wykonał opracowanie mające na celu stworzenie nowej wizytówki Miasta Zamość. 

źródło: Mako Consulting

Reklama

16 KOMENTARZE

  1. ludzie to dziwaki wiecznie z niczego nie zadowolone !!!!problem bo sie nie ma gdzie schronic ,albo ze komus kur,,,,a ptaki przeszkadzaja !!!!no patologia w tym zmc dla was to nic nie jest praktycznie wies zascianek itd urodzilo to sie w chlewie i tak pasuje !!!!

  2. A te przystanki będą sprzątane czy brudne jak wszystkie pozostałe w Zamościu. Przystanki to niestety nie wyjątek cały Zamość jest brudny : zaśmiecony , zarośnięty. Brak tu gospodarza, króluje urzędnicze chamstwo i disco-polo

    • Wszystko musi pasować do starówki ludzie Zamosc to nie tylko starówka przystanek jest jak rzeźba i na pewno jak powstana staną się faktem medialnym który dodatkowo miasto wypromuje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here