Zamość: Syn znęcał się nad matką. Trafił do aresztu

0
876
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay
GAIA

Podejrzany o znęcanie się nad osobą najbliższą 53-latek usłyszał zarzuty. Będąc nietrzeźwym wyzywał i szarpał matkę, groził również, że pozbawi ją życia. Ponadto Sąd Rejonowy w Zamościu postanowił zastosować wobec 53-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Znęcanie się nad osobą najbliższą zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

W niedzielę 73-latka z gminy Zamość zadzwoniła na numer alarmowy prosząc o pomoc policjantów. Poinformowała, że jej nietrzeźwy syn wszczął awanturę podczas, której wyzywał ją słowami wulgarnymi, szarpał, popychał i groził, że pozbawi ją życia. Przestraszona kobieta oświadczyła, że to nie pierwsze takie zachowanie syna. Wcześniej też był agresywny, uderzał ją rękami po całym ciele. 73-latka w obawie o swoje życie o zachowaniu syna postanowiła powiadomić policjantów.

Mundurowi z zamojskiej komendy zatrzymali 53-latka podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad matką. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty, a sąd po analizie akt postępowania, chroniąc życie pokrzywdzonej kobiety, przychylił się do policyjnego oraz prokuratorskiego wniosku i postanowił na najbliższe 3 miesiące odizolować 53-latka, stosując środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Prawo zabrania używania w stosunku do osób najbliższych przemocy, zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Jeśli ktoś łamie ten zakaz musi liczyć się z konsekwencjami karnymi. Zgodnie z kodeksem karnym znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: Policja Zamość

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments