Patriotyczny wrzesień

Dzisiaj w niedzielę, 1 września w Zamościu upamiętniono 80. rocznicę napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę. Uroczyste obchody rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny, odprawiona w kościele pw. św. Michała Archanioła. 

Po nabożeństwie, uczestnicy wraz z pocztami sztandarowymi w Manifestacji Patriotycznej przeszli na plac przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbył się ceremoniał wojskowy, okolicznościowe przemówienia. Odbył się apel poległych wraz z salwą honorową. Przy pomniku Marszałka złożono kwiaty.

Tuż po głównych uroczystościach, o godz. 20.00 na Rynku Wielkim odbył się wyjątkowy “Koncert Finałowy XXXII Czteroetapowego Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny”. Wystąpił specjalizujący się w twórczości okresu międzywojennego i okresu okupacji, zespół Warszawskie Combo Taneczne.

17 września w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę o godz. 18.00 w Kościele Św. Michała Archanioła odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny. Tuż po niej (godz. 19.00), na placu przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, odbędzie się tradycyjny ceremoniał wojskowy, wystąpienia okolicznościowe, a także modlitwa i apel poległych.

27 września w 20. rocznicę ustanowienia tego dnia przez Sejm RP Dniem Podziemnego Państwa Polskiego, w Zamościu odbędą się uroczystości patriotyczne. 

Organizatorami obchodów są: Miasto Zamość, Garnizon Zamość, Parafia Rzymskokatolicka św. Michała Archanioła w Zamościu, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Zamość, Stowarzyszenie ,,Jesteśmy z Tobą – Bądź z Nami”.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments