Dzisiaj, 1 września 2019 r. w 80. rocznicę napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę, w Zamościu odbędą się uroczyste obchody

O godz. 18.00 w Kościele Św. Michała Archanioła zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie, o godz. 19.00 uczestnicy wraz z pocztami sztandarowymi w Manifestacji Patriotycznej przejdą na Plac przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam zaplanowano: ceremoniał wojskowy, okolicznościowe wystąpienie prezydenta Zamościa, apel poległych wraz z salwą honorową, a także złożenie wieńców. Tuż po głównych uroczystościach, o godz. 20.00 na Rynku Wielkim odbędzie się wyjątkowy “Koncert Finałowy XXXII Czteroetapowego Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny”. Wystąpi specjalizujący się w twórczości okresu międzywojennego i okresu okupacji, zespół Warszawskie Combo Taneczne [CZYTAJ: Warszawskie Combo Taneczne w Zamościu]

17 września w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę o godz. 18.00 w Kościele Św. Michała Archanioła odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny. Tuż po niej (godz. 19.00) na Plac przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego odbędzie się tradycyjny ceremoniał wojskowy, wystąpienia okolicznościowe, a także modlitwa i apel poległych.

27 września w 20 lat od ustanowienia tego dnia przez Sejm RP Dniem Podziemnego Państwa Polskiego, w Zamościu odbędą się uroczystości patriotyczne.

Organizatorami obchodów są: Miasto Zamość, Garnizon Zamość, Parafia Rzymskokatolicka św. Michała Archanioła w Zamościu, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Zamość, Stowarzyszenie ,,Jesteśmy z Tobą – Bądź z Nami”.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments