Rusza głosowanie internetowe na projekty do Budżetu Obywatelskiego Zamościa

1
599

30 sierpnia 2019 r. rusza głosowanie internetowe na projekty do Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość na 2020 rok. W tej edycji BO mieszkańcy Zamościa wybierają do realizacji jeden projekt ze swojego osiedla oraz jeden projekt ogólnomiejski.

 Zasady udziału w głosowaniu elektronicznym oraz podczas zebrań osiedlowych

  1. Wyboru projektów do realizacji dokonują mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednim na zebraniach lub elektronicznie.
  2. Prawo do udziału w głosowaniu ma mieszkaniec Miasta Zamość.
  3. Uprawnionemu mieszkańcowi przysługuje jeden głos, który może oddać wyłącznie na projekt osiedla, na którym zamieszkuje oraz jeden głos, który może oddać wyłącznie na jeden projekt ogólnomiejski, poprzez wybór jednego sposobu głosowania:

a) głosowania tradycyjnego na zebraniach osiedlowych, z wykorzystaniem papierowej karty do głosowania,

b) głosowania elektronicznego za pośrednictwem Internetu, z wykorzystaniem elektronicznej karty do głosowania.

  1. Głosowanie elektroniczne będzie odbywać się poprzez stronę internetową https://budzet24.pl/umzamoscbo/ w dniach  od 30. 08. 2019 r. do 15. 09. 2019 r.
  2. Dla ważności głosu oddanego w sposób elektroniczny, głosujący zobowiązany będzie najpierw do podania swoich danych, następnie wskazania jednego projektu do realizacji. W celu zatwierdzenia głosu otrzyma na podany przez siebie numer telefonu komórkowego jednorazowe hasło. Na wskazany numer telefonu będzie wysyłane hasło tylko jeden raz.
  3. Głosowanie w sposób tradycyjny z wykorzystaniem papierowej karty do głosowania będzie się odbywać na zebraniach osiedlowych w terminie od 16.09.2019 r. do 27.09.2019 r.
  4. Głosowanie na karcie papierowej do głosowania odbywa się poprzez wypełnienie wszystkich swoich danych w sposób kompletny i czytelny, postawienie znaku „X” przy wybranym projekcie oraz podpisaniu oświadczenia.

Głosowanie elektroniczne potrwa do 15 września 2019 r. Następnie w dniach od 16 do 27 września 2019 r. zostanie przeprowadzone głosowanie tradycyjne na zebraniach osiedlowych.

Poniżej Harmonogram zebrań Budżetu Obywatelskiego 2020. [POBIERZ]

9082 harmonogramzebranbo2020 Rusza głosowanie internetowe na projekty do Budżetu Obywatelskiego Zamościa

9081 plakat glosowanie bo 2020 Rusza głosowanie internetowe na projekty do Budżetu Obywatelskiego Zamościa

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
D

Zachęcam wszystkich do oddania swojego głosu na najlepszy projekt który będzie służył wszystkim mieszkańcom Zamościa
Tytuł projektu:
“Budowa obiektu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Królowej Jadwigi”
W ramach zadania proponowane jest wykonanie boiska do siatkówki, boiska do koszykówki, strefy street – workout, skate parku, kręgielni, strefy trampolin i małej architektury.