Zamość: Wernisaż Andrzeja Styrny oraz Koncert Arii Operetkowych

0
590
praca Andrzeja Styrny
GAIA

Synestezja Trzynasta to podsumowanie sierpniowego cyklu wernisaży w Galerii Staszica 13. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 koncertem na Rynku Wielkim, a po nim odbędzie się wernisaż Andrzeja Styrny. Całość sierpniowych spotkań ze sztuką zostanie podsumowana na bankiecie w Hotelu Morandówka. Wydarzenie będzie odbywało się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamość – Pana Andrzeja Wnuka.

PLAN SYNESTEZJI TRZYNSTEJ (30 SIERPNIA 2019):

GODZ. 18:00 – Występ Sylwestra Targosza Szalonka i Urszuli Stefiszyn. Czas trwania – 30 min. Schody Ratusza (opcjonalnie gdy nie będzie sprzyjającej pogody: Scena na Rynku Wodnym w Zamościu)

GODZ. 18:30 – inscenizacja Stołu Szwedzkiego

GODZ. 18.45 – wernisaż Andrzeja Styrny w Galerii w Galerii Staszica 13

GODZ. 19:00 – bankiet w Morandówce (płatny, koszt 30zł od osoby, opłaty przyjmowane są w Galerii Staszica 13)

Andrzej Styrna urodził się w Bytomiu w 1962 roku. Tworzy od 30 lat wierny kierunkowi, który obrał od początku – surrealizm symboliczny. Używając technik tradycyjnych, gdzie odrywa się od rzeczywistości i burzy logiczny porządek, stwarza szczególną aurę emanującą nastrojem i delikatnym niepokojem, mentalnego katharsis. Inspiracje czerpie zarówno ze świata snów, jak i ze świata realnego. Autor wielu wystaw, a raczej wydarzeń artystycznych, gdzie łączy obraz z baletem, teatrem czy muzyką na żywo. Jest inicjatorem wydarzenia Sztuka i Kulinaria. Nagradzany za swoją pracę, między innymi statuetką Muzy za osiągnięcia w dziedzinie kultury Bytom 2014, artysta roku wydawnictwo Silesia 2016 czy Statuetką za 25 lat pracy artystycznej. Nabywcami jego prac są często ludzie związani ze sztuką, kulturą czy polityką. Można je oglądać w kraju i za granicą. Andrzej Styrna jest też autorem rysunków do książek czy plakatów. Andrzej Styrna to nie tylko malarz, jest również reżyserem, scenarzystą i scenografem wielkich wydarzeń artystycznych. 

Urszula Stefiszyn – mezzosopran – po ukończeniu Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu w klasie śpiewu solowego Włodzimierza Wałcerza, dalszą edukacje kontynuowała w Akademii Muzycznej im.Karola Szymanowskiego w Katowicach. Po zakończeniu swojej edukacji w Polsce wyjechała do Irlandii, gdzie nadal rozwijała swój kunszt wokalny współpracując z wieloma znakomitymi muzykami. W tym okresie często koncertowała z wybitnym amerykańskim pianistą David Syme. Śpiewa liczne koncerty o zróżnicowanym repertuarze – od klasycznej opery po musical. Temperament na scenie i ogromna muzykalność artystki sprawia, że publiczność za każdym razem jest oczarowana jej sceniczną i muzyczną kreacją w trakcie koncertów z jej udziałem.

Sylwester Targosz-Szalonek – tenor, aktor, instrumentalista, dyrygent, prezenter telewizyjny, dyrektor Śląskiego Festiwalu Operetki, prezes Fundacji Operetka Śląska. Z wyróżnieniem ukończył Akademię muzyczną w Katowicach. Prowadzi aktywną działalność artystyczną; śpiewa liczne koncerty o szerokim zakresie repertuarowym i stylistycznym: recitale kameralne, spektakle oraz koncerty operowe, operetkowe i oratoryjno-kantatowe. Nagrywał i koncertował dla: radio Katowice, TV Polonia, TV Bali, a także dla telewizji niemieckich. Współpracował z wieloma zacnymi dyrygentami, koncertował w kraju i za granicą. W sierpniu 2008 roku otrzymał nagrodę Złoty Słowik Belcanto na Festiwalu Belcanto w Nałęczowie. Jest laureatem Internationales Festival Junger Opernsanger. W 2017 roku powołał Fundację Operetka Śląska i podjął udane starania w celu stworzenia Śląskiego Festiwalu Operetki. Sylwester Targosz-Szalonek to skupisko wielu talentów, które objawia w różnych dziedzinach sztuki. Jest aktywny zawodowo jako śpiewak, pedagog, a także dyrygent i reżyser.

styrna plakat Zamość: Wernisaż Andrzeja Styrny oraz Koncert Arii Operetkowych

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments