Mając 4 promile wsiadł za kółko

0
1494
Fot. KPP Hrubieszów

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali wczoraj w miejscowości Mircze 34-letniego kierowcę vw passata. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mężczyzna mając 4 promile alkoholu w organizmie nie zapanował nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie 13:00 policjanci z Posterunku Policji w Dołhobyczowie zostali skierowani do miejscowości Mircze. Według zgłoszenia w przydrożnym rowie miał stać vw passat, a kierowca auta prawdopodobnie znajduje się pod działaniem alkoholu.

Na miejscu funkcjonariusze ujawnili w rowie przy drodze z Mircza do Łaskowa wymieniony pojazd. Kierowca to 34-letni mieszkaniec gminy Mircze.

Kiedy mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości okazało się, że ma 4 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy za pokwitowaniem.

Teraz 34-letni kierowca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawiania wolności.

źródło: KPP Hrubieszów

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments