W rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Obchody w Zamościu

0
749

1 września 2019 r. w Zamościu odbędą się uroczyste obchody napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę. 17 września Zamość upamiętni rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Natomiast 27 września już po raz 20. obchodzić będziemy Dzień Podziemnego Państwa Polskiego. Poniżej prezentujemy program obchodów rocznic wrześniowych.

1 września w 80. rocznicę napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę, o godz. 18.00 w Kościele Św. Michała Archanioła zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie, o godz. 19.00 uczestnicy wraz z pocztami sztandarowymi w Manifestacji Patriotycznej przejdą na Plac przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam zaplanowano: ceremoniał wojskowy, okolicznościowe wystąpienie prezydenta Zamościa, apel poległych wraz z salwą honorową, a także złożenie wieńców. Tuż po głównych uroczystościach, o godz. 20.00 na Rynku Wielkim odbędzie się wyjątkowy „Koncert Finałowy XXXII Czteroetapowego Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny”. Wystąpi specjalizujący się w twórczości okresu międzywojennego i okresu okupacji, zespół Warszawskie Combo Taneczne [CZYTAJ: Warszawskie Combo Taneczne w Zamościu]

17 września w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę o godz. 18.00 w Kościele Św. Michała Archanioła odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny. Tuż po niej (godz. 19.00) na Plac przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego odbędzie się tradycyjny ceremoniał wojskowy, wystąpienia okolicznościowe, a także modlitwa i apel poległych.

27 września w 20 lat od ustanowienia tego dnia przez Sejm RP Dniem Podziemnego Państwa Polskiego, w Zamościu odbędą się uroczystości patriotyczne.

Organizatorami obchodów są: Miasto Zamość, Garnizon Zamość, Parafia Rzymskokatolicka św. Michała Archanioła w Zamościu, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Zamość, Stowarzyszenie ,,Jesteśmy z Tobą – Bądź z Nami”.

plakat 1 wrzesnia W rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Obchody w Zamościu

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments