Na terenie Starego Miasta zostanie wprowadzona “strefa zamieszkania”

3
1128

Szykują się spore zmiany dla kierowców i pieszych na zamojskiej Starówce. Jak poinformował magistrat – od środy (07.08), na terenie Starego Miasta, zostanie wprowadzona “strefa zamieszkania”, pojawią się odpowiednie znaki drogowe.  

Zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym, “strefa zamieszkania” jest to obszar obejmujący drogi zawarte pomiędzy znakami D-40 (strefa zamieszkania) i D-41 (koniec strefy). Obowiązują w niej szczególne przepisy ruchu drogowego, tj. ograniczenie prędkości do 20 km/h, piesi i rowerzyści mają pierwszeństwo przed pojazdami, a pojazdy można parkować tylko w miejscach wyznaczonych. Wprowadzenie strefy ma uspokoić i uporządkować ruch na Starym Mieście.

Wprowadzenie „strefy zamieszkania” jest pierwszym etapem realizacji przyjętego podczas lutowej sesji Rady Miasta, dokumentu pn. „Stare Miasto w Zamościu. Plan Zarządzania Dobrem Światowego Dziedzictwa UNESCO”, który zakłada m.in. ograniczenie ruchu samochodowego na Starym Mieście.

źródło: Urząd Miasta Zamość

 

Poprzedni artykułW Szczebrzeszynie ZUS brzmi… prosto
Następny artykułWakacyjny rekord w Stylowym!
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec

Mogliby jeszcze załatwić i oznaczyć kilka parkingów dla samych mieszkańców. Płaci się czynsze jak za apartament, a wracam do domu i nie mam gdzie samochodu czasami zostawić, bo zjadą się turyści i muszą pod sam rynek podjechać. 5 parkingów do koła starówki, ale to ja mam zajewaniać.

Mieszkaniec

Na terenie ulicy Kiepury też obowiązuje, ale kierowcy mają to gdzieś – szybka jazda, odgrażanie się i popędzanie dzieci, próbujących przejść np. na Jordanek. Ani rowerzyści, ani piesi nie są traktowani z pierwszeństwem.

ee

dookoła geniuszu,do koła to sobie pogadac o tym mozesz…