Na Lubelszczyźnie brakuje krwi. Dawcy pilnie poszukiwani

0
602

Trwa sezon wakacyjny, a dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie to najtrudniejszy czas. Podczas wakacji częściej dochodzi do wypadków, więc zapotrzebowanie na krew jest większe. Jednocześnie liczba dawców w tym okresie spada, ma to związek z wyjazdami na urlopy oraz powrotami studentów (którzy stanowią dużą grupę krwiodawców) do domów. Zapasy krwi w RCKiK w Lublinie kończą się, w związku z tym centrum krwiodawstwa apeluje o oddawanie życiodajnego płynu. Najbardziej brakuje krwi z grup: 0 Rh (+), 0 RhD(-), A RhD(+), A RhD(-), B RhD(+), B RhD(-).

Dawcy proszeni są o zgłaszanie się do siedziby głównej RCKiK w Lublinie przy ul. Żołnierzy Niepodległej 8 oraz do oddziałów terenowych na terenie województwa lubelskiego.

W Lublinie krew można oddawać codziennie w siedzibie RCKiK przy ul. Żołnierzy Niepodległej 8. Rejestracja dawców odbywa się w poniedziałki, środy i piątki od 7:00 do 13:30, we wtorki i czwartki od 7:00 – do 17:00, a w soboty od 7:30 do 11:30 oraz w 9 Oddziałach Terenowych. W oddziale terenowym RCKiK w Zamościu, który mieści się przy zamojskim szpitalu “papieskim” (Al. Jana Pawła II 10) rejestracja dawców odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-13:00.

Akcje poboru krwi odbywają się także na terenie całego województwa lubelskiego. Pełny harmonogram akcji wyjazdowych dostępny jest na stronie: www.rckik.lublin.pl.

“Przyprowadźcie znajomych, rodzinę – tylko Wy możecie pomóc, a jak przyjemnie jest pomagać w towarzystwie!” – apeluje RCKiK.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments