W Zamościu trwa najbardziej roztańczone i rozśpiewane święto – 18. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Eurofolk”. Wczoraj (10 lipca) ulicami miasta z Zamojskiego Domu Kultury na Rynek Wielki przemaszerował barwny korowód artystów ludowych z różnych zakątków świata. Następnie przybyłych gości można było podziwiać w pełnej krasie na scenie podczas koncertu inaugurującego festiwal.

Natomiast dzisiaj (11 lipca) o godz. 18.00 na Rynku Wielkim odbył się się się pierwszy koncert festiwalowy.

Na jutro czyi na  piątek, 12 lipca zaplanowano drugi koncert festiwalowy na Rynku Wielkim (początek godz. 18.00) oraz koncerty zespołów festiwalowych poza Zamościem. O godz. 17.00 w Szczebrzeszynie wystąpią reprezentanci Gruzji i Kanady. O godz. 18.00 w Łaszczowie zaprezentują się zespoły z Bułgarii i Węgier.

Jak co roku, po koncertach wieczornych mieszkańcy Zamościa będą mogli wziąć udział wraz z uczestnikami „Eurofolku” we wspólnych zabawach tanecznych przy ogródkach restauracyjnych na Rynku Wielkim. Takie zabawy odbywać się będą w piątek i sobotę (12,13 lipca) od godziny 20.30.

W dniach 12-14 lipca Eurofolkowi tradycyjnie towarzyszyć będzie kiermasz sztuki ludowej na Rynku Wielkim.

Bilety na festiwalowe koncerty w cenie 8 zł i 5 zł  można nabyć przed każdym koncertem w namiocie organizacyjnym na Rynku Wielkim. Karnety w cenie 25 zł są dostępne w Zamojskim Domu Kultury, w Dziale Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”. Będzie można je także zakupić na Rynku Wielkim przed koncertem inauguracyjnym.

Organizatorami “Eurofolku” są Zamojski Dom Kultury i Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca “Zamojszczyzna”.

Patronat honorowy nad Festiwalem sprawują Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamość.

Będzie na co popatrzeć! W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Zobaczcie, jak było dzisiaj

19 eurofolk projekt afiszu 1 Drugi dzień Eurofolku. (Bogata fotorelacja)

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments