“Eurofolk” dzień 2: Roztańczony korowód i koncert inauguracyjny [DUŻO ZDJĘĆ]

0
828

W Zamościu trwa najbardziej roztańczone i rozśpiewane święto – 18. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Eurofolk”. Wczoraj (10 lipca) ulicami miasta z Zamojskiego Domu Kultury na Rynek Wielki przemaszerował barwny korowód artystów ludowych z różnych zakątków świata. Następnie przybyłych gości można było podziwiać w pełnej krasie na scenie podczas koncertu inaugurującego festiwal.

Natomiast dziś (11 lipca) o godz. 18.00 na Rynku Wielkim odbędzie się się pierwszy koncert festiwalowy.

Na piątek, 12 lipca zaplanowano drugi koncert festiwalowy na Rynku Wielkim (początek godz. 18.00) oraz koncerty zespołów festiwalowych poza Zamościem. O godz. 17.00 w Szczebrzeszynie wystąpią reprezentanci Gruzji i Kanady. O godz. 18.00 w Łaszczowie zaprezentują się zespoły z Bułgarii i Węgier.

Jak co roku, po koncertach wieczornych mieszkańcy Zamościa będą mogli wziąć udział wraz z uczestnikami „Eurofolku” we wspólnych zabawach tanecznych przy ogródkach restauracyjnych na Rynku Wielkim. Takie zabawy odbywać się będą w piątek i sobotę (12,13 lipca) od godziny 20.30.

W dniach 12-14 lipca Eurofolkowi tradycyjnie towarzyszyć będzie kiermasz sztuki ludowej na Rynku Wielkim.

Bilety na festiwalowe koncerty w cenie 8 zł i 5 zł będzie można nabyć przed każdym koncertem w namiocie organizacyjnym na Rynku Wielkim. Karnety w cenie 25 zł są dostępne w Zamojskim Domu Kultury, w Dziale Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”. Będzie można je także zakupić na Rynku Wielkim przed koncertem inauguracyjnym. 

Organizatorami “Eurofolku” są Zamojski Dom Kultury i Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca “Zamojszczyzna”.

Patronat honorowy nad Festiwalem sprawują Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamość.

Będzie na co popatrzeć! W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Zobaczcie, jak było wczoraj.

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments