Zamość: Rozbój na Os. Orzeszkowej. Nieletni napadł na 19-latka

2
994

16-latek z Zamościa przed Sądem Rodzinnym i ds. Nieletnich odpowie za rozbój. Na jednym z osiedli szklaną butelką uderzył w głowę 19-latka i zabrał mu portfel z pieniędzmi w kwocie 700 zł. O tym jaki środek karny otrzyma 16-latek zdecyduje sąd.

Poszkodowany wyjaśnił, iż idąc z kolegą przez osiedle został uderzony w głowę szklaną butelką przez znanego mu z widzenia młodego mężczyznę, który wspólnie ze znajomymi siedział na ławce przy jednym z bloków.

Po uderzeniu 19-latek upadł na ziemię, a sprawca uciekł. Kiedy się ocknął zauważył, że jego kolega pobiegł za nim. Jednak sprawca na ul. Sadowej wsiadł do samochodu od strony pasażera i odjechał w nieznanym kierunku. Wówczas pokrzywdzony zorientował się, że nie ma portfela, w którym było 700 zł. – relacjonuje Dorota Krukowska – Bubiło z KM Policji w Zamościu.

Kryminalni z zamojskiej komendy, którzy zajęli się sprawą ustalili, że czynu tego dokonał 16-latek z Zamościa. Już w niedzielę rano był on w rękach mundurowych. Również wczoraj został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego.

Zebrane materiały trafią do Sądu Rodzinnego i ds. Nieletnich, gdzie 16-latek wytłumaczy się ze swojego postępowania.

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Z Orzeszkowej

Na czym ma polegac ‘wytlumaczenie’ przed sadem!!!??? Zapewne dokonal rozboju w dobrej wierze gdyz zbieral pieniadze dla ubogich!!

Poomex

Pomóżcie!!!!!!!!!!!
Gang 15latkow grasuje wszyscy sa zagrożeni.
Zgłoscie wszystkie przypadki rozbojów z okolic Orzeszkowej, Kamiennej, Kilinskiego.