Gm. Sułów: Zbliża się Festiwal Twórczości Patriotyczno – Chrześcijańskiej w Tworyczowie

0
1134
fot. archiwum Gminnej Biblioteki Publicznej w Sułowie

Festiwal Twórczości Patriotyczno-Chrześcijańskiej „Dokąd zmierzasz…” w Tworyczowie cieszy się dużą popularnością i już na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych Gminy Sułów. 16 czerwca 2019 r. odbędzie się III edycja imprezy. Do udziału w wydarzeniu zapraszają jego organizatorzy: Urząd Gminy Sułów, Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksy Poździk w Sułowie, Parafia pw. św. app Piotra i Pawła oraz  Stowarzyszenie “Pro Nobis”.  

Nasz Festiwal ma za zadanie kultywowanie i kontynuowanie polskich tradycji patriotyczno – chrześcijańskich. Jego celem jest także popularyzowanie wartościowych treści muzycznych, promowanie młodych talentów artystycznych i stworzenie stałego forum wymiany doświadczeń i pomysłów w pracy twórczej. Wydarzenie to obejmuje swoim zasięgiem województwo lubelskie, a jego poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem. – podkreśla Marta Radzik, p.o. Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Sułowie.

Tegoroczna edycja Festiwalu rozpocznie się o godz. 12.00 od mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. dziekana dekanatu Szczebrzeszyn. Tuż po nabożeństwie odbędzie się koncert “Kapeli Turobińskiej”. O godz. 13.40 rozpoczną się przesłuchania konkursowe. Po występach młodych artystów, dla zgromadzonej publiczności zaśpiewa zespół Gminy Sułów “Pół na pół”. Następnie nastąpi ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród. Zwieńczeniem imprezy będzie koncert Laureatów.

Festiwalowi towarzyszyć będą wystawy, pokazy grup rekonstrukcyjnych oraz degustacje regionalnych produktów.

Szczegóły na plakacie.

festiwal tworyczow 2019 Gm. Sułów: Zbliża się Festiwal Twórczości Patriotyczno - Chrześcijańskiej w Tworyczowie

Poprzedni artykułJuż wkrótce, po raz pierwszy w Zamościu – Konferencja TEDx!
Następny artykułZamojscy strażacy zdobyli Mistrzostwo Województwa Lubelskiego 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments