Już wkrótce, po raz pierwszy w Zamościu – Konferencja TEDx!

1
953
fot. Paweł Łuczka

Interesujący prelegenci, lokalni działacze społeczni i inspirujące idee. Już 16 czerwca w zamojskim ratuszu odbędzie się konferencja TEDx. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie międzynarodowej rangi w naszym mieście. Organizatorami przedsięwzięcia jest dwójka młodych ludzi, absolwentów I LO w Zamościu – Basia Ptak i Bartek Dawid.

TED (z ang. Technologia, Rozrywka i Design) to marka prelekcji organizowanych przez amerykańską fundację non-profit. Celem takich wydarzeń jest popularyzacja “idei wartych propagowania”. Konferencje TEDx tworzone są przez osoby, które otrzymały licencję na organizację lokalnego eventu od fundacji TED oraz zobowiążą się do stosowania ściśle określonych zasad. Wydarzenia te nie przynoszą zysków finansowych organizatorom. Prelegenci również nie otrzymują wynagrodzenia i zgadzają się na publikację nagrania na koncie TEDx w portalu YouTube. 

Widownię TEDx Zamość będą stanowili ludzie, którzy pragną zmian, działają w lokalnym środowisku a ich wspólną pasją jest szerzenie wartościowych idei. Tematyka spotkania nawiązywała będzie w dużym stopniu do marzeń i problemów lokalnej społeczności, dając obecnym nowe, świeże spojrzenie na sprawy codzienne, jak również możliwość wymiany poglądów z innymi uczestnikami eventu.

Prelegentami zamojskiej edycji TEDx będą: Marcin Piotrowski – organizator jednego z największych festiwali folkowych w Polsce, dr Łukasz Tułecki – ordynator kardiochirurgii zamojskiego szpitala papieskiego, Paweł Fortuna – psycholog, wykładowca na KUL, Mateusz Pawłowski – organizator TEDxAGHUniversity, współzałożyciel fundacji Projekt Przyszłość, Jacek Podkościelny – nauczyciel geografii w zamojskich szkołach, przewodniczący Zamojskiego Towarzystwa Turystycznego, organizator Zamojskiego Festiwalu Podróży “Eskapady Kresowe”, z zamiłowania podróżnik, alpinista oraz Ida Falkiewicz – psycholog, psychoterapeuta, zwolenniczka edukacji domowej, praktykująca tę formę nauczania u swoich dzieci.

Konferencje będą urozmaicone krótkimi warsztatami i występami artystycznymi takimi jak pokaz freestyle football czy akustyczny koncert Jana Kondraka z Lubelskiej Federacji Bardów.

Liczba miejsc jest ograniczona! Zgodnie z wytycznymi organizacji TED ilość uczestników nie może przekroczyć 100 osób.

Aby aplikować o darmowe wejściówki należy skorzystać z linku: https://forms.gle/R6ZKqgfiDxtFLeK47 lub aplikować poprzez facebookowy Fanpage inicjatywy TEDxZamość. 

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ZMC

“TED (z ang. Technologia, Rozrywka i Design)”
Dizajnersko!