Na zamojskich osiedlach uszkodził 7 aut.

0
657

33-LATEK ODPOWIE ZA ZNISZCZENIE SAMOCHODÓW

33-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia 7 samochodów zaparkowanych na zamojskich osiedlach. Wartość uszkodzeń pokrzywdzeni oszacowali na kwotę blisko 15 000 zł. Mężczyzna odpowie również za dokonane kradzieże. Zgodnie z kodeksem karnym zarówno niszczenie mienia jak i kradzież cudzej rzeczy zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Do komendy w Zamościu od kilku tygodni zgłaszali się właściciele pojazdów informując, że ktoś niszczył ich samochody zaparkowane na parkingach osiedlowych. Łącznie policjanci zostali powiadomieni o 7 takich uszkodzeniach, a dotyczyły one samochodów pozostawionych na parkingach w różnych częściach Zamościa. Sprawca kopał w nadwozia pojazdów oraz ostrym przedmiotem wykonywał rysy na ich karoserii. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę prawie 15 000 zł.

Analizujący zgłoszenia oraz zebrany materiał dowodowy kryminalni ustalili, że czynów tych dokonywał 33-latek z Zamościa. Wczoraj usłyszał zarzuty zniszczenia 7 samochodów. W trakcie przesłuchania przyznał się do dokonanych przestępstw i wyjaśnił, iż w czasie, kiedy niszczył pojazdy znajdował się pod działaniem alkoholu. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili ponadto, że ten sam 33-latek w kwietniu br dokonał kradzieży akumulatorowego samochodu dziecięcego, elektrycznych sprzętów kuchennych oraz biżuterii na łączną kwotę ok. 1500 zł. Natomiast w pod koniec maja br z mieszkania na jednym z zamojskich osiedli ukradł 2 telewizory i odkurzacz. Pokrzywdzona wartość strat oszacowała na kwotę prawie 4000 zł. Policjanci odzyskali utracone przedmioty, które już wkrótce wrócą do właścicieli.

33-latka czeka rozprawa sądowa, podczas której sąd zdecyduje o wymiarze kary adekwatnej do popełnionych przez niego czynów. Zgodnie z kodeksem karnym zarówno niszczenie mienia jak i kradzież cudzej rzeczy zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Zamojska Policja

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments