odLOTTOwa JAZDA W ZAMOŚCIU –  na rowerze zawalcz o lepsze jutro Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

0
384

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu to jedyna organizacja z Zamościa, która zakwalifikowała się do II etapu 3. edycji Programu “odLOTTOwa jazda”. Organizacja ma szansę zdobyć nawet 100 tys. zł, które zamierza przeznaczyć na sprzęt rehabilitacyjny dla Uczniów i Uczestników OREW, oraz WTZ – placówek funkcjonujących pod jego skrzydłami. Pomóc może każdy, kto jeździ na rowerze i zaloguje się do specjalnej aplikacji. Akcja trwa od 1 czerwca do 15 września 2019 r. Od ilości wyjeżdżonych kilometrów zależy miejsce na podium dla Organizacji. 

Program “odLOTTOwa jazda” to jedno z działań Fundacji LOTTO im. Marii Konopackiej. Ma na celu przede wszystkim promowanie aktywności fizycznej i zaangażowania społecznego. Poprzednia edycja programu zjednoczyła we wspólnym celu ponad 12 tys uczestników, którzy solidarnie przejechali ponad 11 tys km. Zasięg tego wydarzenia jest ogólnopolski, a uczestnictwo w nim bezpłatne. O udział w nim Organizacje aplikować mogły od 29 kwietnia b.r. 

PSONI Koło w Zamościu jako jedna z 45 Organizacji Pozarządowych w Polsce zakwalifikowała się do II etapu, tym samym zdobywając szansę na miejsce na podium. Nagrodzonych zostanie 5 organizacji z największą ilością wyjeżdżonych kilometrów, otrzymując od 100 tys zł do 20 tys zł. Wygraną Stowarzyszenie przeznaczy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Uczniów i Uczestników swoich placówek. Od 1 czerwca naszą Zamojską Organizację wspiera aktywnie m.in. Grupa Rowerowi Włóczykije. Czekamy na kolejnych chętnych rowerzystów o dobrych sercach! odlottowa jazda plakat odLOTTOwa JAZDA W ZAMOŚCIU -  na rowerze zawalcz o lepsze jutro Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

 

Poprzedni artykułNa zamojskich osiedlach uszkodził 7 aut.
Następny artykułSzpital “papieski” z tytułem “Szpital Przyjazny Dziecku”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments