Mamy nowych policjantów.

2
1822
fot. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

18 młodych funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi lubelskiej policji. Uroczyste ślubowanie nowych policjantów odbyło się w poniedziałek (27 maja) w sali odpraw Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Jest to już drugie w tym roku, przyjęcie do służby w lubelskim garnizonie Policji.

Rotę ślubowania złożyło 15 mężczyzn i 3 kobiety. Młodzi funkcjonariusze odebrali z rąk kierownictwa KWP legitymacje służbowe.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby musieli przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmowało m.in. testy z wiedzy i sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską.

Wkrótce nowi policjanci wyjadą na szkolenie podstawowe do jednej ze szkół Policji, gdzie zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do wypełniania słów złożonej przysięgi.

Po kilkumiesięcznym szkoleniu policjanci wrócą do swoich macierzystych jednostek. Młodzi policjanci zasilą szeregi komend w Lublinie, Chełmie, Zamościu, Hrubieszowie, Lubartowie, Łęcznej, Łukowie, Rykach oraz Oddziału Prewencji Policji.

źródło, foto: KWP Lublin

 

 

Poprzedni artykułÓsemka na zagranicznej mobilności w Irlandii.
Następny artykułFestyn w Gminie Zamość. Moc atrakcji już w ten weekend [PROGRAM]
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bobo

Dalej trzeba mieć znajomości i dojścia w policji żeby się dostać czy już biorą tych co się nadają?? ?

kiero

hahahha. przeciez wiekszosc z tych lebkow pierwsi na psy polecieliby ;D
jeden strzal i leza ;D