Bogaty program Zamojskiego Festiwalu Książki

0
553
Fot. archiwum Książnicy Zamojskiej

21 maja rozpoczyna się Zamojski Festiwal Książki 2019. Program tegorocznej – dziewiątej edycji wydarzenia jest bogaty. W czasie trzech kolejnych dni, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. 

Akcentem otwierającym Festiwal jest spotkanie poświęcone promocji tomiku wierszy Krzysztofa Czubary „Oczekiwanie” wydanego w 2019 r. Dla miłośników tradycyjnych form popularyzacji literatury przygotowane zostały spotkania autorskie m.in. z Weroniką Kostyrko, Władysławem Tadeuszem Lichotą, Izabelą Winiewicz-Cybulską, Jarosławem Siekiem. Zainteresowanych historią Zamościa i Zamojszczyzny zapraszamy na Giełdę Twórców Regionalnych, podczas której będzie okazja zaopatrzenia domowych biblioteczek w publikacje o tematyce regionalnej. Zwolenników nowoczesnych form przekazu treści literackich zapraszamy na blok wydarzeń „Multimedia bez tajemnic”. Pasjonaci nowych mediów i fantomatyki poprowadzą spotkania o grach, programach i aplikacjach mobilnych.

Nie zabraknie też czytania literatury, quizów, wydarzeń literacko-muzycznych oraz nagród i podziękowań dla najaktywniejszych czytelników oraz osób i instytucji współpracujących z zamojską biblioteką. 

Organizatorem Festiwalu, odbywającego się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka oraz Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego jest Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu. Zapraszamy do zapoznania się z programem i udziału w przygotowanych wydarzeniach, zwłaszcza że wszystkie z nich oferowane są bezpłatnie.

plakat zfk 04 Bogaty program Zamojskiego Festiwalu Książki

Poprzedni artykułStaże – najnowsze oferty
Następny artykułGm. Zamość: Majowa Zbiórka Świeżej Krwi
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments