Zamość: Udogodnienia dla pasażerów na przystankach MZK

6
1643

Na dwóch przystankach autobusowych w Zamościu: przy Placu Wolności i Bramie Lwowskiej (w kierunku Nowego Miasta) zainstalowano elektroniczne tablice informujące podróżnych o rozkładzie jazdy MZK. 

Tablice mają ekran LCD o przekątnej 55 cali i rozdzielczości FullHD. Pojawiają się na nich informacje o rozkładzie jazdy, dzieje się to w czasie rzeczywistym, więc podróżni są informowani na bieżąco o opóźnieniach autobusu. – informuje magistrat.

Poza rozkładem jazdy, na monitorach wyświetlają się reklamy, zmiany następują co 10 sekund.

Tekst na tablicach jest dobrze widoczny, dzięki dużej czcionce i wyraźnym kolorom.

zrzut ekranu 2019 04 18 o 10 13 59 1 Zamość: Udogodnienia dla pasażerów na przystankach MZK
Fot. Justyna Macheta/ UM Zamość
- reklama-
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
optymista

Wreszcie trochę świata w Zamościu w komunikacji miejskiej. Następny krok to przystanki na żądanie. I proszę mi uwierzyć to funkcjonuje. Pozdrawiam i trzymam kciuki za moje rodzinne miasto.

Pesymista

Zawsze na opak czyli małomiasteczkowy hit . W całej Polsce wyświetlacze są na głowami ,można śledzić jak co i za ile . A tu wszyscy w ekran pal licho z przechodniami .itd. Jak było tego mało autobusy poobklejane reklamami [ zobacz jak wyglądają w Polsce ] Wstyd . No i jeszcze bez zgody mieszkańców ,autobusy malowane w barwy Wodzislawia S. a Zamojskie to be .!!!!!

cbo

a moze by tak wiecej autobusów a mniej propagandy

Ja

Moim zdaniem powinny to być w innych miejscach np jak nowy szpital, hetman w stronę nowego miasta, i przystanek obok Agory najczęściej w tych miejscach jest ciężko dojść do rozkladu

x

zaraz ktos to rozpierdoli.

Siećpospolitanin

Istotą tej instalacji jest to że miasto nic nie płaci za te ekrany, bo są finansowane przez firme ktora sprzedaje na nich okna reklamowe. A wiec to przejaw gospodarności gospodarzy miasta.