Zamość: Drastyczne sceny z udziałem rowerzystów i pieszej

3
4383
Fot. KMP w Zamościu
GAIA

Trzej młodzi rowerzyści przejeżdżają przez przejście dla pieszych oraz przejazd dla rowerów. Jeden z nich „potrąca” prawidłowo idącą po przejściu pieszą, inny wjeżdża wprost pod jadący na zielonym świetle samochód… Brzmi przerażająco. Na szczęście nie było to realne zdarzenie, ale scenariusz spotu edukacyjnego, który wczoraj był kręcony w Zamościu na ul. Królowej Jadwigi. Nagranie promujące rozwagę i bezpieczeństwo wśród rowerzystów, zrealizowano z udziałem uczniów zamojskich szkół.

 

Była to wspólna inicjatywa zamojskich policjantów, Kuratorium Oświaty oraz Urzędu Miasta w Zamościu. Scenariusz spotu został wyłoniony w drodze konkursu zorganizowanego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu zamojskiego. 

W rolę aktorów wcielili się Justyna Sysło, uczennica ZSP nr 5 – autorka zwycięskiego scenariusza, Natalia Ciężak, uczennica ZSP nr 1, która wymyśliła najlepsze hasło promujące spot, uczniowie Medycznego Studium Zawodowego w Zamościu oraz policjanci z zamojskiej komendy. Pomogły także lokalne media, dzieląc się swoją wiedzą oraz zawodowym doświadczeniem. W czasie realizacji projektu nad bezpieczeństwem aktorów i innych uczestników ruchu drogowego czuwali policjanci z zamojskiej drogówki, którzy kierowali ruchem i informowali zainteresowanych o przyczynach chwilowych utrudnień. – mówi Dorota Krukowska – Bubiło, rzecznik prasowy KMP w Zamościu

Premierowa uroczysta emisja spotu odbędzie się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Zamościu w dniu 29 kwietnia 2019 r. Tam również wyróżnienia i nagrody otrzymają uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie.  

 

- reklama-
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
egon

Jaja sobie robicie?
W Zamościu nikt nie egzekwuje prawa wobec rowerzystów i ich wykroczeń drogowych!
Dzielna SM ze zdziwieniem usłyszała, że rowerzystom nie wolno jeździć po chodnikach i przejściach dla pieszych!
Policja i SM nie reaguje na rowerzystów łamiących prawo.

Anonimowo
Reply to  egon

to tak samo jak pieszym nie wolno chodzić po ścieżkach rowerowych i czy tymi świętymi krowami ktoś się zajmuje ?????????

Anonimowo

Ciekawe czy nakręcą spot o pieszych i kierowcach jak łamią przepisy.