I LO naukami ścisłymi stoi!

7
1745

Mocna ekipa uczniów I LO w Zamościu, pasjonujących się naukami ścisłymi, zapewniła sobie indeksy Akademii Górniczo-Hutniczej jeszcze przed maturą. Uczniowie z powodzeniem wystartowali w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks. 

Finał trzyetapowych zawodów odbył się 22 i 23 marca w Krakowie, ale  wyniki opublikowano w połowie kwietnia. Warto było czekać. Sześciu uczniów, podopiecznych p. Marii Bubiłek, uzyskało tytuł laureata z matematyki: Paweł Lewkowicz , Mikołaj Kulczyński, Dominik Dębiński, Marcin Pieczykolan, Emil Łasocha i Damian Cyper. Równie liczna była grupa laureatów z fizyki, uczniów p. Andrzeja Mazurkiewicza: Kacper Bulak , Paweł  Lewkowicz, Tymon Gontarz, Paweł Oleniak, Mikołaj Kulczyński i Dominik Dębiński.

Tytuł finalisty z matematyki i fizyki uzyskał Mateusz Duma.

Uczniowie przekonali się, że warto mieć pasje i je rozwijać, zwłaszcza, że robili to pod opieką wspaniałych nauczycieli, również pasjonatów. Wspólna praca przyniosła wymierne efekty.

Chłopcy popisali się nie tylko inteligencją, ale i humorem. „Z okazji” wygranej większość zmieniła image goląc sobie głowy.

Warto podkreślić, że jeden z laureatów – Emil Łasocha jest uczniem klasy pierwszej. Niedawno odniósł ogromny sukces wygrywając Konkurs Matematyczny im. S. Chróścikowskiego organizowany przez Instytut Matematyki i Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. 

Konkurs ma wprawdzie zasięg regionalny, ale cieszy się dużą renomą i jest uznawany za jeden z najciekawszych i najtrudniejszych. W tym roku wystąpiło w nim ponad 200 uczniów. W gronie zwycięzców byli dotychczas zawsze uczniowie renomowanych liceów lubelskich. Emil przełamał ten monopol. Otrzymał niemałą nagrodę finansową, ale wygrana  przede wszystkim utwierdza go w przekonaniu, że warto się uczyć, jest też motywacją do dalszej pracy.

Uczeń przyznaje, że matematyka jest jego pasją i cieszy się że może ją rozwijać w klasie matematyczno-fizycznej pod opieką niezrównanej Pani Profesor Marii Bubiłek.

tekst, foto: nadesłane

- reklama-
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mama Tobiasza

Piękne buty Mikołaj!!!

Mama Mikołaja
Reply to  Mama Tobiasza

A co z nimi nie tak??

Mama Tobiasza
Reply to  Mama Tobiasza

Wszystko w porządku! Idealnie pasują do casualowej stylizacji. Widać że chłopak wie jak się ubrać, tak trzymać!!!

Kuf Drahrepus

Czyli ci nieogoleni nie mają poczucia humoru?

Tata Pieczego

Gdzie jest Pieczy?

Jeden z ogolonych

Szkoda, że ci nieogoleni nie potrafią się wywiązać z zakładu :/

Mama Mikołaja

A co z nimi nie tak??