Akcja „Życie przez całe życie”. Zebrano imponującą kwotę na budowę „Rodzinnego Domu”

0
810
- reklama-

78 382,72 zł – taką kwotę udało sie zebrać w trakcie odbywającej się w miniony weekend w Zamościu i regionie akcji pn. „Życie przez całe Życie”. Pienieądze te zostaną przeznaczone na budowę w Zamościu „Rodzinnego Domu” – kompleksu terapeutyczno-opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami

W minioną niedzielę, 24 marca z okazji Narodowego Dnia Życia, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”  w Zamościu przy wsparciu Miasta Zamość, Caritas, Młodzieżowego Domu Kultury i 600 wolontariuszy przeprowadziło na terenie miasta Zamość, a także Krasnobrodu, Szczebrzeszyna, Zwierzyńca i Hrubieszowa akcję „Życie przez całe  życie”, której celem było zebranie środków finansowych z przeznaczeniem na budowę kompleksu terapeutyczno-opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami „Rodzinny Dom”.

Centrum akcji był zamojski Rynek Wielki, gdzie od godziny 8:00 zorganizowano wspólne śniadanie dla mieszkańców Miasta. Spacerowicze  przy pięknej  pogodzie mogli nie tylko przekazać datek, ale również skorzystać z mnóstwa atrakcji m.in. Zdrowy Jarmark, kąpiele zamojskich morsów, czy też  najnowszy nabytek WORD – symulator dachowania. Można było również dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku fundacji DKMS, czy też oddać krew w krwiobusie zaparkowanym  na płycie rynku. Zorganizowano tez plenerowe studio TVP3 Lublin,  a relacje pojawiały się na ogólnopolskiej antenie  TVP3.

Całość wydarzeń nakręcał i koordynował ze sceny Dj BartOldie przy wsparciu Barbary Godziszewskiej.

Kto chciał spędzić czas aktywnie mógł przyjść pokibicować drużynom, które grały w turnieju siatkówki na siedząco,  były to drużyny: 

– MKS Padwa
– KS Hetman
– Komenda Miejska Policji w Zamościu
– Komendy Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu
– Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zamościu
– Urzędu Miasta Zamość
– Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnych „Krok za krokiem”
w Zamościu

Turniej wygrała drużyna Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Ciekawe symulacje zorganizował Środowiskowy Dom Samopomocy „Krok dalej” w Białobrzegach w ramach, których można było sprawdzić jak radzą sobie na co dzień ludzie, którzy nie widzą, nie słyszą i nie mówią.

 Można było tez uczestniczyć w koncertach Borysa  Somerschafa w klubie „Kosz” oraz Orkiestry Włościańskiej im. Karola Namysłowskiego w siedzibie orkiestry symfonicznej im. Karola Namysłowskiego

Serdecznie Dziękujemy wszystkim proboszczom, którzy pozwolili przeprowadzić zbiórkę na terenach kościołów. 

Dzięki hojności mieszkańców regionu, a także zaangażowaniu  pracowników placówek Stowarzyszenia na budowę Rodzinnego Domu zebrano kwotę 78 382,72 zł.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments