Przegląd Pasji Twórczych Bibliotekarzy 

0
621
- reklama-

Piotr Piela – Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie:

Każdy z nas – raczej codziennie – przygląda się sobie w lustrze. Z mniej lub brdziej udawaną satysfakcją, mniej lub bardziej odważnie. Poddajemy przeglądom swoje auta, swoje wnętrze, swoje talenty i swoje pasje. Mają swój przegląd również bibliotekarze. W ubiegłym roku odbyła się 15. Wystawa Krajowa Przeglądu Pasj Twórczych Bibliotekarzy organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Żarach, Gminną Bibliotekę Gminy Żary, Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Celem Przeglądu jest prezentacja sylwetek bibliotekarzy posiadających osiągnięcia w twórczości artystycznej i literackiej oraz mających zamiłowania kolekcjonerskie. Przegląd o zasięgu ogólnopolskim jest kontynuacją wystaw, w których początkowo swoje talenty prezentowali bibliotekarze lubuscy, a na których z biegiem lat swoją twórczość zaczęli przedstawiać także bibliotekarze z dalszych części kraju.

Przegląd odbywa się pod patronatem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Mieliśmy tam w 2018 roku swojego reprezentanta. 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments