“Orzechowe ferie szyte na miarę” w Łabuniach

0
1317

„Ferie szyte na miarę” i obcowanie ze sztuką współczesną na kanwie „Bałwana w lodówce” to główne założenia zajęć organizowanych w ramach ferii w Książnicy przy Orzechowej, czyli Bibliotece Publicznej Gminy Łabunie. 

Pozyskana do biblioteki książka z tekstami Łukasza Gorczycy i ilustracjami Krzysztofa Gawronkiewicza przybliża, nie tylko młodemu czytelnikowi, twórczość wybitnych współczesnych artystów. Ferie w bibliotece pierwotnie zaplanowane nieco inaczej ostatecznie przeprowadzone zostały w formie dwóch dwudniowych sesji artystycznych. Bohaterem pierwszego dnia był… guzik, czyli niby nic, a jednak udało się nam zapiąć ten dzień na „ostatni guzik”. Drugiego dnia „drugie życie” dawaliśmy rzeczom niepotrzebnym – techniką asamblażu potworzyliśmy biblioteczne Hasiory. Tego dnia dowiedzieliśmy się także kim jest performer i po co trzymać w domu 3 lodówki. W drugim tygodniu ferii zamieniliśmy bibliotekę w manufakturę książki. Efekt końcowy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Opowieści o zwierzątkach, kotkach, sówce, piłkach a nawet Harrym Potterze wydane w jednym niepowtarzalnym egzemplarzu będą – taką mam nadzieję – ważną pamiątką z ferii w bibliotece. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom i prezent w postaci książek przekazanych przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łabuńskiej im. Jana Jakuba Zamoyskiego.  

Dziękuję: Oliwce, Milence, Krzyśkowi, Zosi, Julce, Oliwce, Oli, Agatce, Julce, Jakubowi i Mai reprezentującym Wólkę Łabuńską, Łabunie-Reformę, Łabunie, Szczebrzeszyn, Rzeszów i Czeladź oraz ich rodzicom i dziadkom za umożliwienie uczestnictwa w tej twórczej alternatywie dla wirtualnej rzeczywistości.

Piotr Piela

BPG Łabunie 

Poprzedni artykułRandka małżeńska
Następny artykułPrzegląd Pasji Twórczych Bibliotekarzy 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments