Przed nami V Konkurs Piosenki Rosyjskiej

0
419

Już w czwartek, 28 lutego w Klubie III Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu, o godzinie 9.00 rozpocznie się V Konkurs Piosenki Rosyjskiej, organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Zamościu.

W konkursie weźmie udział 61 uczniów. Na scenie zaprezentuje się 24 wykonawców z gimnazjum i szkoły podstawowej i 37 ze szkół ponadgimnazjalnych. Wszystkich występów zaplanowano 47, co przełoży się na ponad 4 godziny śpiewania. Wśród młodszych uczestników pojawią się utwory znanych wykonawców, tj Ani Lorak, Ałły Pugaczowy, Maksima, Julii Sawiczewy, Poliny Gagariny, ale i całkiem nowych np. Sofiję Fisienko, Annę Buturlinę Edytę Piechę, Szurę Kuzniecowa. 

Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych w tym roku sięgnęli po całkiem nowy repertuar. Usłyszymy piosenki z repertuaru Borisa Sztakałowa, Tiny Karol, Nataszy Karaliowoj, Kary Sewdy i znanego barda Michaiła Szufutinskiego. 

Kto chociaż otarł się uchem o utwory tych wykonawców wie, że „ dusza balit”, kiedy się je słucha. A nasi młodzi wykonawcy mają tyle energii, pasji śpiewania i kochają muzykę rosyjską, że temperatura na sali będzie wysoka, a wybór laureatów trudny – mówi Lidia Sternik, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Zamościu.

Wielu uczestników już jest laureatami innych konkursów wokalnych. Śpiewają i grają na instrumentach, skrzypcach, pianinie, kontrabasie czy saksofonie. Są tacy, którzy uczą się w szkole muzycznej, ale i „nowicjusze”, którzy śpiewają całą duszą, spontanicznie i bardzo energetycznie. 

Czekamy z dużą ciekawością na wspaniałą ucztę z muzyki rosyjskiej. Dla wszystkich mamy upominki, a że konkurs wypada w „tłusty czwartek” nietrudno domyślić się, że to właśnie pączki będą głównym poczęstunkiem tego dnia – zapowiadają organizatorzy.

Dla najlepszych  przewidziano wycieczki, smartfon, drony i wieże. Nagrody ufundowały firmy: Quand z Tomaszowa Lubelskiego, Budmat Zamość, PGE Zamość, Praktibud z Tomaszowa Lubelskiego.

Na scenie nie zabraknie rosyjskich akcentów. Przy konstrukcji dużych matrioszek pomogła Castorama Zamość, która również dostarczy na scenę inne elementy dekoracyjne, tj. latarnie i kawiarniane stoliki. Wszystko to będzie oświetlone laserowo, aby w pełni oddać wrażliwość muzyki rosyjskiej. 

Organizatorzy zapraszają również na konkurs wszystkich mieszkańców Zamościa.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość i Lubelskiego Kurator Oświaty.

Nowy Kurier Zamojski jest patronem medialnym wydarzenia.

 

Poprzedni artykuł“Życie przez całe życie” – wyjątkowe wydarzenie w Zamościu
Następny artykułJózefów: Obchody 76. rocznicy egzekucji rodziny “Wira” i Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments