Multimedialna “Ławka Niepodległości” stanęła na Rynku Wielkim

0
1489
Fot. UM Zamość

W maju 2018 roku na Rynku Wielkim w Zamościu stanęła “Budka Niepodległości” – przearanżowana budka telefoniczna, w której wysłuchać możemy historii opowiadanych przez bohaterów mających wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości. Teraz do “Budki” dołączyła multimedialna “Ławka Niepodległości”.

Ławka Niepodległości to pomysł Ministerstwa Obrony Narodowej, na uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzięki programowi na terenie całej Polski zostaną wybudowane pomniki upamiętniające tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego w formie multimedialnych ławek pomnikowych. Multimedialne Ławki mają również propagować historię poszczególnych regionów Polski.

28 grudnia 2018 r. “Ławka Niepodległości” trafiła do Zamościa. Obiekt stanął na Rynku Wielkim obok rabaty na kwiaty, naprzeciwko Ratusza.

Część multimedialna będzie umożliwiać odsłuchanie np. fragmentu Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego – Marsz I Brygady oraz fragmentu Depeszy Józefa Piłsudskiego notyfikującej powstanie niepodległego Państwa Polskiego z 16 listopada 1918 r.

Koszt nowoczesnej, multimedialnej ławki (wyposażonej w podświetlenie systemem LED, Wi-Fi i kody QR) szacuje się na ok. 30 tys. W przypadku Zamościa dotacja wyniosła 19 946 zł.

Poprzedni artykułTRANSMISJA NA ŻYWO – VIII kadencja Rady Miasta Zamość
Następny artykułRada Miasta Zamość wybrała trzeciego wiceprzewodniczącego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments