Rada Miasta Zamość wybrała trzeciego wiceprzewodniczącego

1
1844
Dariusz Zagdański został trzecim wiceprzewodniczącym Rady Miasta Zamość. Fot. archiwum NKZ

Skład Prezydium Rady Miasta Zamość powiększył się o jeszcze jednego – trzeciego wiceprzewodniczącego. To nowość, bo dotychczas przewodniczący zamojskiej Rady Miasta miał tylko dwóch zastępców. Podczas dzisiejszej (28 grudnia) sesji Rady Miasta, radni zdecydowali, że funkcję trzeciego wiceprzewodniczącego pełnił będzie Dariusz Zagdański z Klubu Radnych PiS. Za tą kandydaturą opowiedziała się większość (14 z 23 radnych).

Wcześniej radni zmienili statut, dopuszczając możliwość wyboru czwartego członka prezydium rady (Przewodniczący RM i trzech wiceprzewodniczących). W tej kadencji Przewodniczącym RM został Piotr Błażewicz (PiS), wiceprzewodniczącymi: Jan Wojciech Matwiejczuk i Piotr Małysz (obydwaj z KWW Andrzeja Wnuka).

Przypomnijmy też, że na początku nowej kadencji radni jednogłośnie przyjęli uchwałę podnoszącą diety radnych o 75 proc. Dieta radnego dotychczas wynosząca 800 zł. Po podwyżce wzrosła do 1400 zł. Więcej dostają teraz także przewodniczący komisji oraz członkowie prezydium Rady. Przewodniczący komisji stałych Rady Miasta, który do tej pory otrzymywał 950 zł, teraz dostaje 1550 zł. Dieta wiceprzewodniczącego Rady Miasta z 1450 zł wzrosła do 1700 zł, zaś przewodniczącego z 1940 zł do 2000 zł.

Poprzedni artykułMultimedialna “Ławka Niepodległości” stanęła na Rynku Wielkim
Następny artykułKolejne niebezpieczne zdarzenie na ul. Sadowej
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ab

zrozumiałe zainteresowanie bycia radnym, ciekawe jak zmieniłoby się gdyby to była funkcja społeczna jak w niektórych krajach?