Zamość: Film „Donbas” w Kinie Konesera.

1
634

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Dyskusyjny Klub Filmowy „Senso” zapraszają na projekcję filmu „Donbas” w ramach cyklu Kino Konesera. Reżyser filmu, Siergiej Łoźnica („We mgle”, „Szczęście ty moje”) w swojej najnowszej produkcji w hipnotycznym, pełnym groteski stylu zabiera widzów w podróż przez Noworosję, państwo-widmo, w którym żołnierze nie wiedzą kto nimi dowodzi, a sąd odbywa się na ulicy w postaci publicznych linczów. Tu propaganda uchodzi za prawdę, wojna za pokój, a nienawiść deklarowana jest jako miłość. Jedynym sposobem na przeżycie jest śmiech… Film został nagrodzony za najlepszą reżyserię w sekcji Un Certain Regard na Festiwalu Filmowym w Cannes. Seans filmowy odbędzie się 22 listopada 2018 o godz. 18:30. Prelekcję do filmu wygłosi Wojciech Zakrzewski. 

Akcja filmu rozgrywa się w Donbasie, wschodnim regionie Ukrainy, kontrolowanym przez liczne grupy przestępcze. Trwa wojna hybrydowa – konflikt pomiędzy ukraińską armią zasilaną ochotnikami a bojówkami separatystycznymi wspieranymi przez rosyjskie oddziały. Koszmar staje się udziałem ludności cywilnej. Z drugiej strony toczy się codzienne życie, a przez ekran przewija się galeria postaci: roześmiana młoda para, skonfundowany niemiecki dziennikarz, którego służby kontrolne biorą za faszystę, czy okradziony właściciel luksusowego auta. „Donbas” to opowieść o człowieczeństwie i cywilizacji w dobie postprawdy i fake newsów. O każdym z nas.

Bilety: 12 zł (norm.), 10 zł (ulg.), 9 zł (dla DKF)

donbass net Zamość: Film „Donbas” w Kinie Konesera.
materiał dystrybutora

 

Poprzedni artykułZ ostatniej chwili!!! Krzysztof Rutkowski przyjedzie do Zamościa.
Następny artykułTragiczny wypadek na moście w Hrubieszowie.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
roman 2

Brawo namawiacie do oglądania banderowców z batalionów ochotniczych z zach. ukrainy i ich walkę w bratobójczej walce wojny domowej . W większości zwolennicy faszyzmu i banderyzmu . Brawo kino miejski utrzymywane z moich podatków .