I love green. Happening Stowarzyszenia “Krok za Krokiem” na Rynku Wielkim

0
622

Z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym “Krok za krokiem” w Zamościu zorganizowało dziś na Rynku Wielkim w Zamościu happening. Motywem przewodnim był kolor zielony, czyli symbol solidarności z osobami dotkniętymi Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.

Celem happeningu była integracja uczniów Zespołu Szkół „Krok za krokiem” ze środowiskiem lokalnym, głównie z uczniami zamojskich szkół i przedszkoli oraz zaznajomienie społeczności lokalnej ze specyficznymi potrzebami i możliwościami uczniów z mózgowym porażeniem dziecięcym. W wydarzeniu udział wziął Prezydent Andrzej Wnuk. Happening rozpoczął się od wspólnego tańca podczas którego uczestnicy wydarzenia powtarzali ruchy za prowadzącymi. Każdy miał na sobie strój lub element w kolorze zielonym. Na koniec wszyscy otrzymali też zielone jabłka.

Prezydent Wnuk poinformował, że dziś i jutro (5 i 6 października) w ramach solidarności z osobami dotkniętymi MPD zamojski Ratusz rozświetli się na zielono.

Szacuje się, że osób z MPD jest na świecie ponad 17 milionów. Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego ustanowiono m. in. po to aby burzyć stereotypy dotyczące tego schorzenia, uwrażliwić społeczeństwo na rzeczywiste problemy osób z MPD oraz zamanifestować solidarność z osobami żyjącymi z uszkodzeniem mózgu w Polsce i na całym świecie.

 

 

Poprzedni artykułŚwięto Ziemniaka w Łapiguzie. Ostatni w tym roku festyn plenerowy w Gminie Zamość.
Następny artykułBezpłatne badania przesiewowe raka jelita grubego w szpitalu „papieskim”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments