Święto Ziemniaka w Łapiguzie. Ostatni w tym roku festyn plenerowy w Gminie Zamość.

0
531
fot. pixabay

Goście z Gminy Leżajsk ubarwią ostatni w tym roku festyn plenerowy w Gminie Zamość. Grupa aktywnych mieszkańców Łapiguza i współorganizatorzy zapraszają na „Święto Ziemniaka”. Festyn odbędzie się w niedzielę, 7 października 2018 r., po raz pierwszy na działce sołeckiej pod adresem Łapiguz 90. Start o 14:00.

Zespół „Kalina” ze wsi Przychojec w Gminie Leżajsk będzie gościem specjalnym tegorocznego „Święta Ziemniaka” w podzamojskiej wsi Łapiguz. Jest to swoista rewizyta, bo latem tego roku kabaret „Taka Potrzeba” z Łapiguza gościł na festynie „Święto Kwitnącej Lipy” w Przychojcu. Międzygminna wymiana artystyczna między tymi sołectwami jest pokłosiem koligacji rodziny Sołtysa Łapiguza z rodziną Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Przychojcu. Obaj Wójtowie wspierają tę inicjatywę i współpracę. Niewykluczone, że oprócz zespołu z Gminy Leżajsk na festyn w Łapiguzie zawita również Wójt tej podkarpackiej gminy, Krzysztof Sobejko. Z kolei Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński zapowiedział już, że będzie do dyspozycji mieszkańców podczas festynu od godziny 16:30 – odpowie na każde rzeczowe pytanie nt. bieżących spraw gminy.

„Święto Ziemniaka” w Łapiguzie oferuje sporo atrakcji. Jak zwykle w Gminie Zamość dzieci będą mogły za darmo korzystać z dmuchanych zamków, animacji i warsztatów plastycznych, pt.: „pudełko z niespodzianką”. Ponadto, odbędzie się konkurs kulinarny dla mieszkańców Łapiguza na najlepsze danie „kartoflane”. Wystarczy przynieść na początku festynu gotowe danie z „kartoflem w roli głównej” w ilości degustacyjnej dla kilkorga jurorów. Na autorów najsmaczniejszych potraw czekają fajne nagrody i wyróżnienia. Werdykt zostanie ogłoszony ok. godz. 16:00.

A na scenie publiczność zobaczy kolejno uczniów z pobliskiej szkoły w Borowinie Sitanieckiej, dziewczęcą grupę taneczną „Fresh Dance” z GOK-u, gościnny występ dwóch wokalistek z pobliskiego Dębowca, oczywiście miejscowy kabaret „Taka Potrzeba”, żeński gminny zespół wokalny „Ale Cantare” z Płoskiego, wspomnianą już „Kalinę” z Przychojca w Gminie Leżajsk, gminny zespół ludowy „Wesołe Gosposie” z Sitańca Kolonii oraz seniora solistę Macieja Wojtasiuka z Borowiny Sitanieckiej.

Sołtys Łapiguza i Koło Gospodyń Wiejskich zadba również o podniebienia uczestników wydarzenia – na placu festynu stanie prawdziwa kuchnia polowa.

Wydarzenie plenerowe w Łapiguzie będzie ostatnim większym festynem Gminy Zamość w tym roku.

Poprzedni artykułZamość: Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Szachach
Następny artykułI love green. Happening Stowarzyszenia “Krok za Krokiem” na Rynku Wielkim
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments