Zamość: Podpisano list intencyjny w sprawie budowy biurowca

2
1531

Dziś (4 października) w zamojskim Ratuszu odbyło się oficjalne podpisanie listu intencyjnego w sprawie przystąpienia Miasta Zamość do ogólnopolskiego programu wsparcia miast średnich pn. “Program Fabryka”. W ramach tej współpracy w naszym mieście ma szansę powstać nowoczesny biurowiec klasy „A” dla firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Zatrudnienie w nim znaleźć może nawet 600 osób.

Celem „Programu Fabryka” jest aktywizacja miast średnich przez zapewnienie warunków rozwoju dla firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Program ma też powstrzymać odpływ mieszkańców do aglomeracji, a w dalszej perspektywie stworzyć dobre warunki do powrotu dla części z nich. W ramach tego programu Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. chce wybudować w miastach średniej wielkości (od 50 do 217 tys. mieszkańców, bez miast wojewódzkich) budynki o funkcjach biurowo-usługowych.

W dzisiejszym spotkaniu w ratuszu udział wziął Prezydent Andrzej Wnuk oraz Sebastian Murawski, przedstawiciel Agencji Rozwoju Przemysłu, która jest inicjatorem “Programu Fabryka”.

Zamość jest kolejnym miastem, który zostanie objęty “Programem Fabryka”. Zamierzamy wybudować w Zamościu obiekt biurowy o powierzchni 5.000 m2. Przewidujemy, że dzięki temu może tu powstać nawet 600 nowych miejsc pracy. Uważamy, że Zamość jest idealnym miejscem na lokalizację tego typu przedsięwzięcia, ponieważ oferuje bardzo dobre warunki, jakich duże miasta, aglomeracje nie posiadają. Firmy z sektora BPO – nowoczesnych usług biznesowych, takich lokalizacji poszukują. Ponadto – jak wynika z badań Zamość posiada odpowiednio wykształcone kadry. Dlatego z wielką nadzieją podchodzimy do tej inwestycji. – podkreślił Sebastian Murawski, pełnomocnik zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu. S.A.

Prezydent Andrzej Wnuk podkreślił, że dla Zamościa strategicznym kierunkiem rozwoju jest gospodarka oparta na wiedzy. A tego typu biurowiec i usługi, które będą w nim świadczone opierają się właśnie na wiedzy. – Nie będziemy mieli tu wielkiego przemysłu, nie jesteśmy regionem produkcyjnym, a regionem rolniczym. Ale mamy szansę rozwijać się w kierunku rozwoju wiedzy – powiedział prezydent Wnuk.

Inwestycja będzie realizowana w formule prawno – organizacyjnej jaką jest powołanie spółki celowej, w ramach której Miasto Zamość zobowiąże się wnieść do spółki grunt pod budowę. Lokalizacja pod inwestycję nie została jeszcze wybrana. Pod uwagę brane są m.in. tereny przy ul. Monte Cassino, działka w sąsiedztwie sklepu E. Leclerc przy ul. Wyszyńskiego oraz tereny zamojskiej podstrefy ekonomicznej przy ul. Strefowej.

Biurowiec ma mieć 3-4 kondygnacje. Parter przeznaczony będzie na usługi gastronomiczne, natomiast pozostałe kondygnacje będą stricte biurowe.

Proces inwestycyjny ma ruszyć w pierwszym kwartale 2019 r.

Poprzedni artykułZamość: Upamiętnią 76. rocznicę zagłady Żydów
Następny artykułPodchody ku czci Niepodległej w SP nr 7
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

mało pustych biurowców

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Za nikogo nie można gwarantować ale ARP S.A. wydaje się dość solidnym graczem, to w ich interesie będzie “zapełnić” biurowiec który będzie ich własnością. Przynależność ARP do PFR może być gwarantem sukcesu tej inwestycji.
Trzymajmy kciuki 🙂
Niestety/stety realizacja tej inwestycji wynika ze Strategi na rzecz odpowiedzialnego rozwoju gdzie ZMC nie wypada zbyt dobrze. Miejmy nadzieje że tego typu inwestycje ożywią jeszcze bardziej nasze miasto i być może nadadzą nowe kierunki rozwoju.