Podchody ku czci Niepodległej w SP nr 7

0
678
GAIA

2 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. A. Mickiewicza w Zamościu odbyły się „Podchody ku czci Niepodległej”. Wydarzenie to wplotło się w cały cykl działań podjętych w roku 2018 przez szkołę w celu uczczenia 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

         We wspólnej zabawie uczestniczyli uczniowie z klas V , VI  oraz VII. Spośród wybranych przedstawicieli poszczególnych klas zostały utworzone 4 drużyny: Zielonych, Żółtych, Niebieskich i Czerwonych. Każda z nich dostała inny zestaw zadań do realizacji. W różnych miejscach w szkole zostały rozmieszczone wskazówki, polecenia oraz  materiały.  Po dotarciu na wyznaczone miejsce i  prawidłowo wykonanym zadaniu drużyny zdobywały kolejną część układanki, potrzebnej do realizacji zadania końcowego. Całość przygotowały i przeprowadziły p. Małgorzata Drozd i p. Marta Słomianowska.

      Na podsumowanie podchodów zostały zaproszone: p. Alicja Dubel – dyrektor szkoły, p. Iwona Kurzempa–Sarzyńska – wicedyrektor oraz p. Maria Garbuz – nauczyciel bibliotekarz, które  bacznie obserwowały drużyny podczas  prezentacji efektów swojej pracy.  Wśród publiczności znaleźli się uczniowie gimnazjum, którzy z sympatią przyglądali się  młodszym koleżankom i kolegom.

       Drużyna Czerwonych ze zdobytych materiałów plastycznych miała przygotować plakat dotyczący  Ojczyzny, Patriotyzmu i Niepodległości.  Drużyna Niebieskich stanęła przed trudnym zadaniem stworzenia krótkiej formy teatralnej o Polsce. Mogli wykorzystać do tego zebrane podczas podchodów rekwizyty: berło, ciupagę, stateczek, czapkę kapitańską itp.

Drużyna Żółtych, realizując zadania, zdobywała kolejne strofy wiersza Marcina Wolskiego pt.: „Niepodległość” i na podsumowaniu uczniowie wyrecytowali go z pamięci. Na zakończenie wystąpili uczniowie z drużyny Zielonych. Ich zadaniem było zaśpiewanie jednej z najbardziej znanych
i lubianych pieśni patriotycznych autorstwa zamościanina Zygmunta Pomarańskiego pt.: „O mój rozmarynie…”

      Wszyscy uczestnicy przyłożyli się do wykonania powierzonych im zadań, ale za najlepszy uznano występ Niebieskich. Na zakończenie p. Alicja Dubel podziękowała uczniom za uczestnictwo w podchodach, pogratulowała wszystkim zaangażowania i kreatywności. 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments