Zamość: W ramach programu Dobry start” wypłacono już ponad 1,5 mln zł

0
414
fot. pexel
GAIA

Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu od 1.07. do 31.08.2018 r. wypłaciło świadczenie dla 5557 dzieci na kwotę 1.667.100,00 zł.

Wnioski o przyznanie świadczenia stale wpływają, ale jak informuje MCPR, ustalanie uprawnień do świadczenia jest realizowane na bieżąco.

Świadczenie „Dobry start” przysługuje raz w roku na dziecko do 20. roku życia uczące się w szkole podstawowej, dotychczasowym gimnazjum, szkole ponadpodstawowej i dotychczasowej szkole ponadgimnazjalnej w przypadku osób niepełnosprawnych do  24 roku życia.

Świadczenie przysługuje również uczniom uczącym się w młodzieżowym ośrodku socjoterapii, specjalnym ośrodku szkolno – wychowawczym, specjalnym ośrodku wychowawczym oraz ośrodku rewalidacyjno –wychowawczym.

Wniosek o świadczenie „Dobry start” – można składać online za pośrednictwem strony empatia.mrpips.gov.pl lub poprzez bankowość elektroniczną. Mieszkańcy Miasta Zamość mogą składać wniosek w formie papierowej w siedzibie Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu przy ul. Partyzantów 3 w pok. 25 (parter).

źródło: UM Zamość

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments