Święto zamojskich policjantów

0
564

18 lipca w Komendzie Miejskiej Policji w Zamościu odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Policji. W uroczystej zbiórce udział wziął insp. Robert Szewc Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie. Obecni byli również szefowie służb mundurowych, przedstawiciele władz samorządowych i instytucji współpracujących z zamojską komendą.

Uroczyste obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski odprawianej przez biskupa diecezji zamojsko – lubaczowskiej księdza Mariana Rojka, w intencji wszystkich funkcjonariuszy i pracowników komendy. W czasie nabożeństwa za funkcjonariuszy zamojskiej komendy modlił się również nasz duszpasterz – ksiądz Sylwester Zwolak.

Po mszy świętej w świetlicy zamojskiej komendy odbył się uroczysty apel. Jak co roku policyjne święto swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz samorządowych miast i gmin powiatu zamojskiego, przedstawiciele sądu i prokuratury, innych służb mundurowych oraz wielu organizacji współpracujących z Policją na rzecz bezpieczeństwa w powiecie. Wśród gości znaleźli się także senator RP Pan Jerzy Chróścikowski, przedstawiciel Zarządu Województwa Lubelskiego Pan Arkadiusz Bratkowski, Starosta Zamojski Pan Henryk Matej oraz Prezydenta Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk. Przybyłych gości powitał gospodarz uroczystości Komendant Miejski Policji w Zamościu insp. Wiesław Pawluk.

Podczas uroczystej zbiórki Komendant Wojewódzki Policji insp. Robert Szewc wręczył policjantom garnizonu zamojskiego akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku w zamojskiej jednostce awansowanych zostało 98 policjantów. W korpusie oficerów młodszych mianowano 4 policjantów, w korpusie aspiranckim – 30, w korpusie podoficerów – 57 i 7 w korpusie szeregowych policji.

W trakcie tegorocznych obchodów święta policji nie zabrakło również wyróżnień. Za wzorowe, profesjonalne i pełne poświęcenia wykonywanie zadań służbowych dwudziestu siedmiu policjantów oraz dwóch pracowników komendy otrzymało nagrody motywacyjne przyznane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Awansowanym i wyróżnionym pogratulował szef lubelskiego garnizonu insp. Robert Szewc. Podziękował również wszystkim policjantom i pracownikom policji za trud i wytrwałość w realizacji codziennych zadań. Życzenia złożył także Komendant Miejski Policji w Zamościu insp. Wiesław Pawluk.

Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście przekazali, na ręce komendanta zamojskiej jednostki, gratulacje i podziękowania dla wszystkich policjantów, za służbę i pomoc niesioną mieszkańcom Zamojszczyzny.

Tekst i fot. KMP Zamość

 

Poprzedni artykułIBAR mistrzem
Następny artykułSzpak, Sarsa, Ray Wilson i wielu innych w Zamościu. Mamy potwierdzone informacje
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments