IBAR mistrzem

0
426

20 lipca zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji SUŁKOWICE 2018. Przewodnicy psów służbowych, którzy ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi stanęli do rywalizacji, musieli pokonać wiele konkurencji. Zwyciężył IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

W eliminacjach, udział wzięło 16 psów służbowych wraz ze swoimi przewodnikami z jednostek Policji lubelskiego garnizonu. Zawody przeznaczone były dla psów służbowych w kategorii patrolowo-tropiącej. Konkurencje dla czworonożnych funkcjonariuszy odbywały się na terenie obiektów Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz na terenie lotniska w Radawcu.

Podczas eliminacji przeprowadzono konkurencje dla przewodników z zakresu testu wiedzy i udzielania pomocy przedmedycznej. Natomiast psy musiały wykazać się posłuszeństwem i sprawnością prezentując się w chodzeniu bez smyczy przy nodze, zatrzymywaniu się podczas marszu oraz pokonywaniu specjalnego toru przeszkód, na którym czworonogi musiały przeskoczyć przez ścianę, przejść po kładce, drabince i przez tunel. Na koniec owczarki musiały wykazać się w tropieniu śladów ludzi oraz agresją w kagańcu i bez kagańca.

Po bardzo zaciętej rywalizacji komisja wyłoniła wczoraj zwycięzców:

I miejsce w wojewódzkich eliminacjach do Kynologicznych Mistrzostw Policji zajął IBAR wraz z przewodnikiem st. sierż. Arturem Lipskim z KMP w Zamościu.

II miejsce zajął ILBOR z przewodnikiem asp. szt. Andrzejem Kołtysiem z KPP w Kraśniku.

III miejsce przypadło st. asp. Pawłowi Kozakowi z psem GABEZO z KPP w Opolu Lubelskim.

Źródło: policja.pl

Poprzedni artykułFaworyci i faworytki Plaży Open – jutro finał
Następny artykułŚwięto zamojskich policjantów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments