IBAR mistrzem

0
423
- reklama-

20 lipca zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji SUŁKOWICE 2018. Przewodnicy psów służbowych, którzy ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi stanęli do rywalizacji, musieli pokonać wiele konkurencji. Zwyciężył IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

W eliminacjach, udział wzięło 16 psów służbowych wraz ze swoimi przewodnikami z jednostek Policji lubelskiego garnizonu. Zawody przeznaczone były dla psów służbowych w kategorii patrolowo-tropiącej. Konkurencje dla czworonożnych funkcjonariuszy odbywały się na terenie obiektów Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz na terenie lotniska w Radawcu.

Podczas eliminacji przeprowadzono konkurencje dla przewodników z zakresu testu wiedzy i udzielania pomocy przedmedycznej. Natomiast psy musiały wykazać się posłuszeństwem i sprawnością prezentując się w chodzeniu bez smyczy przy nodze, zatrzymywaniu się podczas marszu oraz pokonywaniu specjalnego toru przeszkód, na którym czworonogi musiały przeskoczyć przez ścianę, przejść po kładce, drabince i przez tunel. Na koniec owczarki musiały wykazać się w tropieniu śladów ludzi oraz agresją w kagańcu i bez kagańca.

Po bardzo zaciętej rywalizacji komisja wyłoniła wczoraj zwycięzców:

I miejsce w wojewódzkich eliminacjach do Kynologicznych Mistrzostw Policji zajął IBAR wraz z przewodnikiem st. sierż. Arturem Lipskim z KMP w Zamościu.

II miejsce zajął ILBOR z przewodnikiem asp. szt. Andrzejem Kołtysiem z KPP w Kraśniku.

III miejsce przypadło st. asp. Pawłowi Kozakowi z psem GABEZO z KPP w Opolu Lubelskim.

Źródło: policja.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments