Jakie inwestycje z Budżetu Obywatelskiego wybrali mieszkańcy Karolówki i Osiedla Rataja?

Ratusz, przed ogłoszeniem inwestycji, która zostanie zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018, sprawdza, czy żaden z głosów nie został oddany dwukrotnie (za pomocą internetu oraz podczas zebrania mieszkańców).

1
730
fot. archiwum

Urząd Miasta Zamość podał wyniki głosowań osiedlowych dwóch z szesnastu zamojskich osiedli. Wyniki nie są podawane od razu na zebraniach mieszkańców ze względu na uruchomiony w tym roku system oddawania głosów drogą internetową.

Odbyły się już zebrania na czterech osiedlach: Osiedle Karolówka, Osiedle Rataja oraz Osiedle Św. Piątka i Osiedle Partyzantów. Ratusz, przed ogłoszeniem inwestycji, która zostanie zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018, sprawdza, czy żaden z głosów nie został oddany dwukrotnie (za pomocą internetu oraz podczas zebrania mieszkańców).

Wiadomo już, że na Osiedlu Karolówka, spośród 3 projektów: Ścieżka rowerowa, Budowa ogólnodostępnej siłowni zewnętrznej i monitoringu, Kontynuacja budowy ścieżki pieszo-rowerowej na ul. Królowej Jadwigi w kierunku ul. Kopernika – mieszkańcy wybrali, że inwestycja, która zostanie zrealizowana dla nich z Budżetu Obywatelskiego, to: “Budowa ogólnodostępnej siłowni zewnętrznej i monitoringu”. 

Za pomocą głosowania internetowego oraz podczas zebrania mieszkańców oddano 151 ważnych głosów, które rozłożyły się następująco:

Ścieżka rowerowa (od ul. Chłodnej, w kierunku Szczebrzeskiej) – 38 głosów,
Budowa ogólnodostępnej siłowni zewnętrznej i monitoringu – 79 głosów,
Kontynuacja budowy ścieżki pieszo-rowerowej na ul. Królowej Jadwigi w kierunku ul. Kopernika – 34 głosy.

Wiadomo także jaka inwestycja zostanie w tym roku zrealizowana na Osiedlu Rataja. Spośród trzech pozytywnie zaopiniowanych projektów: Plac rekreacyjno-sportowy Osiedla Rataja, Kontynuacja budowy odcinka ul. S. Młodożeńca na Os. Rataja, Ułożenie chodnika wraz z oświetleniem, mieszkańcy przegłosowali realizację inwestycji “Plac rekreacyjno-sportowy Osiedla Rataja”.

165 ważnych głosów rozłożyło się następująco:

Plac rekreacyjno-sportowy Osiedla Rataja – 107 głosów,
Kontynuacja budowy odcinka ul. S. Młodożeńca na Os. Rataja – 50 głosów,
Ułożenie chodnika wraz z oświetleniem – 8 głosów.

Harmonogram wszystkich zebrań osiedlowych wraz z wykazem projektów poddawanych pod głosowanie dostępny jest TUTAJ

 

 

Poprzedni artykuł25 milionów na inwestycje w Gminie Zamość
Następny artykuł“Szept zesłańców” – losy zamojskich Sybiraków.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

czas siłowni minie jak internat przestanie głosować [po dwóch ,trzech latach młodzieży minie i tylko kasy na konserwację potrzeba będzie .] Aż żal wam d ściskał jak dziadki budowali drogi .chodniki . To macie radni NOWOCZESNOŚĆ