Jolanta Bochen z Zamościa laureatką plebiscytu “Położna na medal”!

0
1140

Tydzień temu informowaliśmy, że położna z Zamościa – Jolanta Bochen została nominowana w internetowym konkursie”Położna na Medal” i zachęcaliśmy do głosowania. Pod naszym postem natychmiast posypały się gratulacje oraz ciepłe słowa pod adresem Pani Jolanty. Głosowanie w plebiscycie trwało do 31 grudnia. Głosami internautów wyłoniono 3 ogólnopolskie laureatki konkursu oraz laureatki z poszczególnych województw. Miło nam powiadomić, że Pani Jolanta Bochen zdobyła najwięcej głosów w naszym województwie i zdobyła tytuł Położnej Województwa Lubelskiego! [Wyniki TUTAJ]

Pani Jolanta Bochen jest położną z 30 – letnim stażem pracy, specjalistą w dziedzinie pielęgniarstwa położniczego i ginekologicznego. Pracuje w szpitalu w Zamościu na Trakcie Porodowo – Operacyjnym i od 12 lat jako położna środowiskowo-rodzinna.

O Kampanii

Prowadzona od 2014 roku kampania “Położna na medal” ma na celu podnoszenie w społeczeństwie świadomości roli, jaką położne odgrywają dzisiaj w opiece okołoporodowej. organizatorzy chcą pokazywać, że położna to nie tylko troskliwość i opiekuńczość, ale także coraz wyższe kompetencje medyczne i związana z nimi odpowiedzialność. Celem kampanii jest również promocja nowoczesnych standardów opieki okołoporodowej. Standardów zgodnych zarówno z przyjętymi przez środowisko położnicze i medyczne wymaganiami jak i oczekiwaniami pacjentów.

Częścią kampanii „Położna na medal” jest ogólnopolski plebiscyt w którym wybierane są 3 najlepsze położne w kraju, a także najlepsze położne w poszczególnych województwach. Oddanie głosu to dobry sposób, żeby powiedzieć swojej położnej „dziękuję”.

W tegorocznej edycji konkursu położne można było nominować od 1 kwietnia do 31 lipca, a samo głosowanie trwało od 1 kwietnia do 31 grudnia.

Pomysłodawcą kampanii jest Akademia Malucha Alantan, która od lat angażuje się w propagowanie bezpiecznego i zdrowego stylu wśród rodzin i podnoszenie świadomości związanej z opieką okołoporodową i wychowaniem dzieci.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments