“Czwarty czwartek marca” w listopadzie

0
952

Przygotowania do tego projektu rozpoczęły się w głowie twórcy dawno temu, przesłuchania ruszyły w marcu, a już niebawem zobaczymy efekt końcowy. Pierwszy spektakl młodego rodzimego Teatru w Zamościu pt: “Czwarty czwartek marca” zobaczymy jeszcze w listopadzie.

Zobaczcie jak wyglądały przesłuchania TUTAJ

“Czwarty czwartek marca” to opowieść o grupie młodych osób, która gromadzi się w domu swojego przyjaciela – Jakuba, na kilka dni po jego tragicznej śmierci. Młodzi ludzie, próbują odnaleźć wspólny język wobec rzeczywistości, której nie są w stanie przyjąć. Poczucie odpowiedzialności za dramatyczne wydarzenia nosi każdy z nich.

Próbują uporać się z tym unikając głównego tematu, kłócąc się wzajemnie, wspominając wydarzenia i szukając winnych i dzieląc się ze sobą swoimi problemami. Są zamknięci w jednym pokoju – przestrzeni, która zmusza ich do poszukiwania porozumienia i rozwiązania. Świat, który budowali „żyjąc chwilą” upadł w momencie śmierci najlepszego przyjaciela. Okazuje się, że jest to punkt zwrotny w życiu każdego z nich”.

To speklakl w wykonaniu młodzieży z zamojskich szkół w reżyserii Patryka Pawelca. Absolutna premiera spektaklu już niebawem – w środę 29 listopada w sali widowiskowej Zamojskiego Domu Kultury o godzinie 19.00. Po spektaklu o godz. 20.15 – rozmowa z twórcami i z psychologiem.

Obsada:
Agnieszka Ćwik – Gosia
Kacper Lechowicz – Jakub
Karol Olszewski – Marcel
Weronika Tutka – Kama
Marek Świstek – Olek
Patrycja Markiewicz – Mariola
Karolina Suchodolska – Sasza

-gościnnie wystąpią:
Kamil Neć – Seba
Mikołaj Zygmunt – Mati

-Scenariusz i reżyseria – Patryk Pawelec
-Konsultacje – Agnieszka Domagała
-Współpraca: Mateusz Sawczuk, Adrian Pasierbiewicz Recadi, Urszula Kostrzewa

Poprzedni artykułŚwietlny ogród zimowy. To będzie coś pięknego (SZCZEGÓŁY)
Następny artykułHufiec ZHP Zamość wyróżniony medalem „Zasłużony dla Zamościa”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments