Ambasador Armenii z wizytą podczas Dnia Ormiańskiego

0
856
www.shabat.am

13 października w Zamościu obchodzony będzie Dzień Ormiański. Gościem honorowym będzie Ambasador Republiki Armenii w Polsce Edgar Ghazaryan. Ambasador nie tak dawno, bo w sierpniu tego roku był w Zamościu.

DSC 6249 Ambasador Armenii z wizytą podczas Dnia OrmiańskiegoAmbasadora w Zamościu przywita V-ce Prezydent Andzrej Zastąpiło. Wizyte oficjalnie rozpocznie hejnał z wieży ratuszowej o godz. 12.00.
O godz. 12.30 rozpocznie sie spacer z przewodniczką Marią Rzeźniak „Śladami Ormian w Zamościu” .

O godz. 14.00 na Rynu Wielkim zaplanowano koncert muzyki ormiańskiej, który w przypadku niepogody może odbyć się w Sali Consulatus w Ratuszu. Bezpośrednio po koncercie, o godz. 15.00 rozpocznie się cykl wykładów przybliżających kulturę i historie Ormian:
„Śladami dziedzictwa kulturowego Armenii” – prezentacja Danuty Reginy Kawałko – Ormiańska 24,
„Ormianie w Zamościu – Zamość w oczach Ormian” – wykład dra Piotra Kondraciuka, Sala Koncertowa Muzeum Zamojskiego – wejście od ul. Pereca.

Aby w pełni poczuć atmosferę Armenii, od godz. 11.00 warto się wybrać w kulinarna podróż po Armenii. W tym celu nalezy zajrzeć do Restauracji Muzealnej – Ormiańskie Piwnice, gdzie tego dnia gotował będzie Ormianin.

Z pewnością z tego powodu zniknęła właśnie scena zasłaniająca najpiększniejsze z zamojskich kamienic – Kamienice Ormiańskie. Więcej TUTAJ

 

Poprzedni artykuł(WAŻNE) Michała znają wszyscy. Kto go uratuje?
Następny artykułLokalizacja filharmonii oceniona negatywnie. Znamy opinię wydaną przez NID
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments