Zamość: Wkrótce wyruszy “Wędrująca Estrada” [PROGRAM]

0
1335

Po raz piąty zamojskie osiedla odwiedzi „Wędrująca Estrada”. Cykl imprez pod hasłem „Postaw na rodzinę” rozpocznie się 25 lipca i potrwa do 3 sierpnia. Nie zabraknie atrakcji i niespodzianek.

Wędrująca Estrada jest corocznym, wakacyjnym projektem edukacyjno-artystycznym finansowanym z budżetu Miasta Zamość – łączącym wychowanie przez sztukę ze wspólną zabawą. Celem projektu jest promowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia poprzez włączanie do działań animacyjnych dzieci, młodzież oraz całe rodzin zamieszkujące zamojskie osiedla. Po raz pierwszy przedsięwzięcie to odbyło się w roku 2013.

Tegoroczna “Estrada” przybędzie na sześć zamojskich osiedli: Karolówka, Świętego Piątka, Planty, Nowe Miasto, Partyzantów, Zamczysko. Na każdym z nich zabawa będzie trwała w godz. 16.00-21.00.

W programie jak zwykle znajdzie się mnóstwo atrakcji i niespodzianek: spektakle oraz inscenizowane zabawy teatralne, koncerty muzyczne, warsztaty cyrkowe, bębniarskie, plastyczne, ekologiczno-artystyczne, parkour, free run, rozgrywki sportowe, strefa zabaw dla dzieci/malowanie twarzy, konkursy z nagrodami, SOS Potrzeb Społecznych i stoiska instytucji pomocowych.

Poniżej szczegółowy harmonogram.

25 lipca (wtorek)  – Osiedle Karolówka  (Zespół Szkół nr 5)
26 lipca (środa) – Osiedle Świętego Piątka (zespół boisk nad Łabuńską)
27 lipca (czwartek) – Osiedle Planty (tereny zielone przy SP10 )
1 sierpnia (wtorek) – Osiedle Nowe Miasto (boisko za garażami Lege Artis)
2 sierpnia (środa) – Osiedle Partyzantów (Ogródek Jordanowski)
3 sierpnia  (czwartek)– Osiedle Zamczysko (za świetlicą osiedlową ul. Obronna 15)

 

Poprzedni artykułZamojscy Artyści w obiektywie Andrzeja Szumowskiego. Wernisaż wystawy “TWÓRCY – portret w fotografii”
Następny artykułZamość: Drogie odpady
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments