Zamojscy Artyści w obiektywie Andrzeja Szumowskiego. Wernisaż wystawy “TWÓRCY – portret w fotografii”

1
1108
fot. BWA Galeria Zamojska

Są tu malarze, muzycy, aktorzy, animatorzy kultury, fotografowie, pisarze. Wielu znamy z sal koncertowych, ulicy, mediów. Śmietankę artystyczną Zamościa uwiecznił na fotografiach Andrzej Szumowski. Od jutra ich portrety będzie można oglądać w BWA Galerii Zamojskiej.

Otwarcie wystawy Andrzeja Szumowskiego “TWÓRCY – portret w fotografii” odbędzie się we wtorek, 18 lipca 2017 w Biurze Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej (ul. Staszica 27). Początek godz.17.00. Wystawa będzie czynna do 13 sierpnia 2017r.

Andrzej Szumowski – nauczyciel, pedagog, animator kultury, fotograf. Od dnia 1 września 2002 r. do dnia obecnego pełni funkcję dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu.

Pomysłodawca i organizator wielu konkursów, wystaw plastycznych i fotograficznych regionalnych i ogólnopolskich skierowanych głównie do dzieci i młodzieży. Twórca Galerii Sztuki Dziecka MDK i Galerii Fotograficznej MDK. Organizator lokalnych projektów, akcji i kampanii społecznych. Od 2002 r. wolontariusz Fundacji ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom” – wojewódzki koordynator tej kampanii. Organizator w Zamościu V edycji projektu skierowanego do dzieci z domu dziecka i seniorów p.n.: „Generacje – Kreacje”.

Od 2005 r. wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W latach 2013 – 2017 Szef sztabu WOŚP w Zamościu nr 892. Członek komitetu założycielskiego i od 2007 r. wiceprzewodniczący Społecznego Komitetu Ratowania Zabytków Cmentarza Parafialnego w Zamościu.

Jego pasją jest fotografia, głownie portretowa. Członek Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego w latach 1988 – 2013. Zasłużony dla Kultury Polskiej – Odznaka przyznana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2007 r. Laureat nagrody Marszałka Województwa Lubelskiego w zakresie Upowszechniania Dóbr Kultury w 2009 r.

Autor i uczestnik wielu wystaw fotograficznych. W roku 2016 obchodził jubileusz 35-lecia pracy twórczej.

Poprzedni artykułZielony Koszyk – rozstrzynięcie konkursu!
Następny artykułZamość: Wkrótce wyruszy “Wędrująca Estrada” [PROGRAM]
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

mogliście napisac ze to zdjecie poglądowe z poprzedniej wystawy, a przynajmniej tak mi się nadaje bo nie wiem czy prezydent to twórca