Zespoły Folklorystyczne z całego świata przyjechały do Zamościa [video]

0
1300

Zamość znów stanie się stolicą folkloru. Od dziś aż do niedzieli na Rynku Wielkim oraz na ulicach Zamościa podziwiać będzie można występy taneczne i muzyczne zespołów z całego świata. W ramach 16 edycji Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Eurofolk” w naszym mieście w tym roku wystąpią zespoły z Hawajów, Korei, Meksyku, Puerto Rico, Serbii i Węgier i oczywiście z Polski.

Dziś w południe delegacje zespołów biorących udział w tegorocznym Eurofolku spotkały się w ratuszu miejskim z władzami Zamościa (zobaczcie filmiki). Zabrakło jedynie artystów z  Hawajów, którzy są obecnie w drodze do Zamościa.

Dziś wieczorem imprezę rozpocznie koncert “Gospodarze – Gościom” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca “Zamojszczyzna” oraz zespołu folkowego “Bubliczki”. Początek godz. 18.  Zespół BUBLICZKI to 7 osobowa grupa hulaszczo – muzyczna z kaszubskim rytmem i zachodniopomorskim zadęciem. Od 2007 banda Bubliczków miesza bałkańską energię, cygański spontan i żydowską aurę z polską i kaszubską treścią. “Zamojszczyzny” nie trzeba chyba nikomu przedstawiać.

A już jutro ulicami miasta przemknie roztańczony, rozśpiewany i barwny korowód. Wyruszy on o godzinie 18.00 z Zamojskiego Domu Kultury na zamojską Starówkę. Wszystkie zespoły wystąpią na Rynku Wielkim, koncert inauguracyjny rozpocznie się o 19.00.

W kolejnych dniach odbywać się będą koncerty na Rynku Wielkim. Od piątku do niedzieli towarzyszyć im będzie kiermasz sztuki ludowej.

Wstęp na koncerty wymaga zakupu biletu. Bilet na jeden występ kosztuje 5 złotych, karnet na wszystkie występy można kupić za 25 zł.

Organizatorami festiwalu są Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” i Zamojski Dom Kultury. Festiwal od 2005 roku objęty jest patronatem C.I.O.F.F. Sekcji Polskiej.

W tym roku zespoły festiwalowe wystąpią nie tylko w Zamościu, ale też w Łaszczowie oraz Szczebrzeszynie.

Poniżej szczegółowy program XVI Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Eurofolk”.

 

 

Poprzedni artykułAmbasador Węgier będzie gościć w Zamościu
Następny artykułZamościanka Klaudia Kudełko zagra w nowojorskiej Carnegie Hall
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments