Ambasador Węgier będzie gościć w Zamościu

0
1345
fot. Andrzej Hrechorowicz/ prezydent.pl

Ambasador Węgier w Polsce, Orsolya Zsuzsanna Kovács będzie przez dwa dni gościć w Zamościu. Celem wizyty jest odsłonięcie tablicy upamiętniającej pomoc Zamościan dla Węgrów podczas powstania węgierskiego w 1956 roku. W trakcie pobytu ambasador w naszym mieście zaplanowano także podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy węgierskim Instytutem Petö a zamojskim Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”.

Odsłonięcie tablicy na budynku Kropli Mleka, z udziałem węgierskiej ambasador nastąpi w środę, 12 lipca o godz. 11. W uroczystości uczestniczyć będzie także m.in.: Prezydent Andrzej Wnuk oraz Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek.

Godzinę później (o 12) w Sali Consulatus zamojskiego Ratusza podpisane zostanie porozumienie o współpracy pomiędzy Instytutem Petö a Stowarzyszeniem „Krok za krokiem” z udziałem Pani Ambasador Węgier i Prezydenta Miasta Zamość. Uroczystości towarzyszyć będą występy artystyczne niepełnosprawnych dzieci polskich i węgierskich.

Dopełnieniem zawartego porozumienia będzie wieczór integracyjny w Parku Terapeutyczno-Rekreacyjnym Stowarzyszenia „Krok za krokiem” w Bondyrzu na międzynarodowym obozie polsko-węgierskim.

Poprzedni artykułWoj lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z gradem.
Następny artykułZespoły Folklorystyczne z całego świata przyjechały do Zamościa [video]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments