“Folkowisko”. Impreza w ludowym klimacie.

2
1034

Konkurs na najładniejszego stracha na wróble, dojenie robo-krowy, układanie stogu siana i zwijanie przewrósła, pokaz folkowej mody, malowanie wozu konnego – takie nietuzinkowe atrakcje czekać na Was będą w Wierzchowinach (Gm. Zamość) podczas zaplanowanego na 16 lipca “Folkowiska”. Początek imprezy o godz. 14.

Ale to nie wszystko. W trakcie wielkiej wiejskiej biesiady nie zabraknie koncertów zespołów ludowych (wystąpią Barchaczowskie Super Babki, Ogrodniczki z Łabuń, Wesołe Gosposie z Sitańca Kolonii, Roztoczanki z Wólki Wieprzyckiej, Wójtowianie z Krasnobrodu. O dobre humory przybyłych gości zadba Kabaret KGW z Lipska. Gwiazdą imprezy będzie zespół Drewutnia z Lublina. Będą też atrakcje dla najmłodszych, oczywiście w klimacie starej wsi: plac zabaw z konikiami na biegunach, warsztaty świzdak-gwizdak, a także zabawa z “fajerką”. Na koniec zaplanowano biesiadę przy ognisku. Będzie folkowo, wesoło, z tradycją i z przytupem!

Organizatorem “Folkowiska” jest: Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+, Samorząd Gminy Zamość, Sołtys i Rada Sołecka Wierzchowin, Koło Gospodyń Wiejskich w Wierzchowinach, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość

Wydarzenie współfinansowane ze środków pochodzących z Powiatu Zamojskiego oraz Gminy Zamość

W trakcie wydarzenia, mieszkańcy będą mieli okazję porozmawiać z Włodarzem Gminy Zamość. Wójt Ryszard Gliwiński będzie czekał na mieszkańców w godz. 15:00-17:00.

Szczegóły imprezy na plakacie.

Poprzedni artykułKrasnobród będzie świętował. Szykują się trzy dni wspaniałej zabawy
Następny artykułGm. Adamów: Droga do Feliksówki nareszcie przejdzie remont. Są pieniądze
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Czy mogą poslugiwac sie tą nazwą?
Folkowisko jest w Gorajcu od kilku lat.

Anonimowo

Właśnie, może by warto najpierw się zorientować, czy nie wykorzystuje się marki zbudowanej już przez innych?