Gm. Adamów: Droga do Feliksówki nareszcie przejdzie remont. Są pieniądze

1
1065
Samorządowcy dostali dotacje na drogi, fot. LUW

Ponad 15 km dróg zostanie w tym roku dodatkowo wyremontowanych w ramach rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wręczył samorządowcom umowy na dofinansowanie zadań.

W związku z uzyskaniem oszczędności przetargowych możliwe było udzielenie dotacji kolejnym jednostkom samorządu terytorialnego na dofinansowanie zadań drogowych. Umowy zostały podpisane z gminami Adamów i Piszczac oraz powiatem ryckim. Inwestycje na terenie tych samorządów, realizowane przy udziale środków budżetu państwa, obejmują 11,8 km dróg powiatowych oraz 3,7 km dróg gminnych. Łączny koszt tych inwestycji wyniesie 6,8 mln zł, w tym 4,5 mln zł pochłonie remont drogi powiatowej (z dotacją rządu 967 tys. zł) zaś 2,3 mln zł pójdzie na remonty dróg gminnych (dotacja 1,1 mln zł).

Cieszę się w szczególności z tego, co będzie się działo w gminie Adamów, na drodze do Feliksówki, która rzeczywiście wymaga prac, ale również w gminie Piszczac. Wiem, że te potrzeby są ogromne, tak samo, jak i w powiecie ryckim. W ogóle mamy bardzo duże potrzeby na drogach lokalnych i to jest zupełnie oczywiste. Na każdym konwencie wojewodów podnoszę ten problem i wnioskuję o to, aby powstał zdecydowanie bogatszy program wsparcia gmin i powiatów w przebudowie i modernizacji dróg lokalnych, inny niż ten, który mamy dzisiaj  – powiedział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek podczas wręczania umów samorządowcom, którzy otrzymali dotację.

Po podpisaniu nowych umów, w sumie w woj. lubelskim realizowanych będzie 58 zadań – 42 na drogach gminnych oraz 16 na drogach powiatowych. Przebudową objętych będzie 56 km dróg gminnych oraz 110 km dróg powiatowych.

źródło: Lubelski Urząd Wojewódzki

źródło: Lubelski Urząd Wojewódzki

Poprzedni artykuł“Folkowisko”. Impreza w ludowym klimacie.
Następny artykułPlaża Open i finał turnieju amatorskiego (Film i zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

świetnie w końcu zabiora się za drogi, bo te bardzo potrzebują przebudowy/ remontu, w końcu zamiast samych podwyżek ( niezasłuzonych zreszta ) dla urzędasów zrobią coś pożytecznego!